Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pařížský deníček, Jak se plní sen

+15
marko221
G.Z.L
Yulgar
Voltaire
Gaius Julius Caesar
Spammer
mAt3s25
Nikuška
Synko
XezepusMECHA
Fusion
nucleon
Android
Dodes
Rybanasuchu
19 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 18/7/2012, 19:47

O mé návštěvě Paříže, aneb jak si splnit sen!


***



"Sny jsou od toho, aby se snily". Toť jeden možný výklad, ano. Ale já říkám něco zcela jiného. Mé přesvědčení tkví v přesně opačném tvrzení. "Sny jsou od toho, aby se plnily. Alespoň tedy některé z nich.", a protože mé motto zní: "Nesni svůj život, ale žij svůj sen," a protože je mnoho a mnoho lidí přesvědčeno, že je to hloupost, a že splnit si sen je nemožné, chci vám teď vyprávět můj příběh a tím vám dokázat pravý opak. Bourám mýty a přesvědčení! Sny splnit jdou!

Začalo to asi tak před dvěma roky a souvisí to s mou láskou k opeře. Poprvé jsem tehdy viděla na televizní stanici Mezzo TV Prokofjevovu operu, Láska ke třem pomerančům. Přesněji inscenaci z dílny pařížské L'opera de la Bastille. Už tehdy jsem jí naprosto propadla. Ale nebylo to jen operou. Poprvé jsem tu také uviděla operního pěvce, amerického tenoristu Charlese Workmana.
Od té doby se stal mým vůbec nejoblíbenějším zpěvákem, protože způsob, jakým svou roli pojal, byl neuvěřitelný a mne zkrátka celkově uchvátil. Schraňovala jsem, a dosud schraňuji, všechny nahrávky a videa s ním. Dokonce jsem dostala možnost vidět ho i naživo v Mozartově opeře Idomeneo, v pražském Stavovském divadle. Ale i přesto všechno pro mne byla jedna role stále nepřekonatelná. Princ z Lásky ke třem pomerančům. Jo. V tomhle ho tak vidět přímo na scéně! DVD je pěkné, ale živému představení se zkrátka nevyrovná, a to už jen kvůli tomu, že celá tato pařížská inscenace je zkrátka nesmírně povedená.

Uběhlo jen několik měsíců od doby, kdy jsem Mr. Workmana viděla "in natura" v Idomeneovi a během nich se událo mnoho věcí. Mezi nimi i ta, že jsem zjistila (to bylo v roce 2010), že Láska ke třem pomerančům, zcela stejná inscenace, pod vedením stejného režiséra, bude v Bastille znovu. A to v červnu a v červenci roku 2012. A tady, tady se zrodil ten bláznivý nápad. Co si takhle skutečně udělat výlet do Paříže a zajít si do opery? Ano, já vím.. zní to možná šíleně a nemožně, ale.. vymyslely jsme to s maminkou, a ač jsme tomu zpočátku ani samy nevěřily, pomalu jsme začaly zjišťovat, co by takový "obyčejný výlet" vlastně obnášel.

Měsíce plynuly a my jsme během nich stále více zjišťovaly, že by tahle akce zas až tak nemožná, jak se na první pohled zdála, nebyla. A co se nestalo? V dubnu tohoto roku jsme již měly v ruce nejen všechny potřebné informace, ale zároveň i jízdenky Praha = Paříž a zpět, lístky na Lásku ke třem pomerančům do L'opera de la Bastille, a také již teoreticky i klíče od zarezervovaného apartmánu.. a co víc? Díky tomu, že jsem již nějakou dobu před tím byla s Mr. Workmanem v písemném kontaktu, měla jsem také od něj přislíbené setkání s ním.. A tak šel čas dál, až nastal ten slavný den!

"It's very nice to meet you!" pronesl Charles Workman, když mi v prvních sekundách našeho setkání podával ruku. Stalo se tak hned v den mého příjezdu do Paříže. Bylo šest hodin ráno, když jsme já s maminkou vytáhly naše zavazadla z kufru autobusu a potom už jen přemýšlely, jak se z autobusového nádraží Gallieny dostaneme k našemu skromnému apartmánu. Nebylo to nic lehkého a než jsme přišly na to, jak vůbec z automatu prodávajícího jízdenky nějaké ty zázračné lístky dostat, jak je potom bezpečně dopravit do "označovacího strojku" a jak se vlastně s pomocí metra jako agenti s teplou vodou, ověnčeny třemi taškami a dvěma batohy, dobelhat k našemu cíli, i bez počítání vím, že za tuhle dobu uběhly nejméně dvě hodiny. Podotýkám, že samotná cesta metrem netrvala déle než třicet minut..

Ale to teď pomiňme a posuňme ručičku hodinek o patnáct hodin dopředu. Ne, to není překlep. Setkání totiž mělo proběhnout přesně ve 22:30. To proto, že Mr. Workman v ten den také vystupoval, a proto navrhl čas srazu až po představení. O půl hodiny dříve jsme tedy s maminkou zabouchly dveře apartmánu, otočily klíčem a už si to potemňující Paříží štrádovaly pěkně pěšky k L'opera de la Bastille, která naštěstí od nás nebyla příliš vzdálená. U ní jsme pak zabočily do jedné z vedlejších ulic a vešly potom postranním vchodem pro umělce dovnitř. Jak nám bylo řečeno, skutečně tu bylo několik sedaček, kde jsme si zabraly místo a čekaly.

Tedy, čekaly. Nevím, jestli se minuta dá takhle silným slovem nazvat, ale dobře. Skutečně, jen co jsme dosedly, v místnosti se objevil očekávaný umělec. A pak už bylo jen dílem okamžiku, než jsme si dali pohledy vědět, že jsme to skutečně my, a nedlouho potom už jsme společně odcházeli ven tím samým vchodem a zamířili si to, na jeho povel, do kavárny přes ulici. Tam jsme si sedli ke stolu a už jen povídali a povídali. O všem možném. Já měla nesčetně otázek, ale v zápalu nadšení a radosti z toho, že ho skutečně vidím, a že s ním mluvím a především z toho, že mu rozumím, a že dokonce dokáži i smysluplně odpovědět, jsem nejspíše mnoho z nich zapomněla. Ale to nevadí. I tak to byly krásně a nezapomenutelně strávené chvíle. Přesně tedy téměř dvě hodiny.

Dokonce si k našemu stolku přisedla po nějaké době ještě jedna zpěvačka. Italka Lucia Cirillo, která také v opeře zpívá. A tak jsme tam nakonec seděli čtyři. Mr. Workman mě okamžitě nově příchozí představil a neopomněl ani dodat: "So she is a fan". Oba umělci ale nezávisle na sobě poznamenali, že je neobvyklé potkat tak mladého člověka, který má rád operu. A to se potom divili ještě více, když jsem utrousila, že mám nesmírně ráda Wagnera.

No, zkrátka.. je těžké vtěsnat všechny zážitky ze setkání do jednoho článku, proto už jen dodám.. Charles Workman je nesmírně příjemný a milý člověk. Vůbec na sobě nedává znát, že je to "Ten" operní zpěvák, jako někteří. Nenosí nos nahoru, i když je, dle naší operní kritičky Heleny Havlíkové, špičkou ve svém oboru. Také se s ním člověk nenudí, jelikož má rád legraci a i během naší konverzace jsme se mnohokrát zasmáli. Stejně tak i Lucia Cirillo. I ona je sympatická a i s ní se dá velmi dobře povídat. Oba dva se pak při hovoru chovali naprosto normálně a nenuceně, jako by mluvili se "starými známými". Ne, jednoduše, nemám slov. Bylo to úžasné a já pevně doufám, že si rozhovor s Mr. Workmanem ještě někdy zopakuji.

A co se týče samotného představení.. nu, co říci. Ono vidět operu, kterou po několik let znáte, podotýkám, naprosto nazpamět, jenom z DVD, je zvláštní pocit. Ale bylo to neuvěřitelné a krásné. Ano. Takhle se mají dělat operní inscenace! Režisér Gilbert Deflo si ode mne za Lásku ke třem pomerančům zaslouží hlubokou poklonu. Kostýmy, scéna, hudba.. všechno. Všechno se tak krásně doplňuje. Jak Charles Workman poznamenal, je to zkrátka show a stojí za to ji vidět živě, protože jen z DVD toho moc poznat není. Kamera nepojme vše, ale oči ano.

No, a tím tuhle část vyprávění ukončím. A ukončím ji jen slovy: "Tenhle zážitek je nezapomenutelný!"
Ale co bychom to byly za lidi, kdybychom, když už jsme tedy v té Paříži byly, nenaplánovaly i nějaké ty pochůzky po památkách, že? A tak jsme další dny vždy brzy ráno vstávaly, abychom se vyhnuly co nejvíce dlouhým frontám a dostaly se i někam dovnitř. Protože, po zkušenosti ze zcela prvního pochůzkového dne, kdy jsme měly v plánu návštěvu Musée d’Orsay, ale vyšly jsme jaksi v nevhodný čas a skutečně narazily na „kolonu“ ve které se ani te začátek nedal pořádně najít. Ale což, v ten den jsme tedy udělaly vpravo v bok, a pěkně a nerušeně se prošly nejprve Tuilerijskými zahradami, díky kterým jsme také okamžitě narazily na Louvre, a potom dále kolem Seiny k Notre-Dame a dalším zajímavostem. První den po setkání byl tedy čistě pochůzkový, ale pochůzkový typu „co kdybychom zahnuly sem“ a rázem typu „Jé, hele, to je..“. Ale i tak se povedl, protože jsme díky tomu viděly asi největší část Paříže a vlastně hned na první pokus jsme nalezly mnoho z těch „důležitých bodů pro foto.“

No, a další dny už probíhaly trochu organizovaněji. Takhle jsme navštívily Louvre, kde jsme strávily nejméně pět hodin, nádherné baziliky Saint-Chapelle a Sacre-Coeur, starou pařížskou operu Palais Garnier (ano, vážení! Viděla jsem slavnou Fantomovu lóži číslo osm!), hřbitov Pere-Lachaise (no, ale vzhledem k jeho rozlehlosti jsme ani na věčnosti odpočívající Edith Piaf nenašly), krásnou moderní čtvrť La Defense a na něm sídliště Grande Arche, také jsme se prošli kolem „čistého“ Canal Saint-martin a nakonec i ono Musée d’Orsay. Také jsme samozřejmě nemohly vynechat návštěvu, alespoň tedy jen obhlídkovou, slavné Eiffelovy věže, která je skutečně, musím teď poznamenat, monumentální a krásnou stavbou. Ale tak, když se nad tím zamyslím, všechno je v Paříži velké a monumentální. Každá z budov, které jsem viděla, byť třeba jen zvenku, je na pohled naprosto uchvacující a krásná a, především, ohromné.

A teď se jistě budete ptát, zda ve mne zanechala dojem ona slavná „Pařížská atmosféra“. No, vážení. Co na to říci.. pouliční muzikanti a výkřiky trhovců, k tomu dojmu rozhodně přispěli, ale ten nepořádek.. ano, neuklizené ulice, ty ho zase trochu zametly pod koberec. Ale, buď jak buď, ano.. na Paříž, a především na pařížské metro, nezapomenu! Takže, sice za přispění celé rodiny, ale ten zážitek, ten stál za to!

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Dodes 18/7/2012, 21:35

Smile velmi pekne napísané Smile znova raz dôkaz že ke´d človek chce tak sa všetko dá Smile ... som rád že sa ti splnil tvoj velký sen, tiež niekedy túžim zbehnúť do apríža Smile tzv. mesto módy Smile muselo tam byť super Smile ... a keďže je to emsto módy tak taká otázočka: kúpila si si niaku "módnu vychytávku" = oblečenie?

_________________
uživatel opustil fórum

Dodes
Level 16 | Super-prispievateľ
Level 16 | Super-prispievateľ

Príspevky : 6257
Mesto : uživatel opustil fórum
Meno : uživatel opustil fórum
Dukáty : 492405
Karma : 467

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 18/7/2012, 21:41

Dodes: Nu, Paríž je sice mesto módy, ale.. ehm.. ja som zas až tolko nejela za módou.. Wink Ale áno, niečo som si predsa len kúpila.. krásné tenisky a kabelku v second-handu.. toť vše.. ale aj to poteší Usmiaty smajlík 2

Inak, máš pravdu: "Keď človek chce, dá sa všetko!" Smile

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Android 18/7/2012, 22:01

V tomto príbehu presne vidno, že ťa to písanie proste baví a venuješ sa tomu. Takisto aj v Peťových príbehoch som cítil to isté. Smile

Krásne napísané, som rád, že sa ti splnil tvoj sen a prajem ti, aby sa ti splnil ešte niekoľko krát. Usmiaty smajlík 2

_________________
Just add some from Android
AndroidDual - Android & andylarkin0
Aktuálne robím v MechQuest AndroidDuale:
• The Knife and Spork
• Mantis Shrine
• Advanced Combat Theory
Android
Android
Android User
Android User

Príspevky : 24614
Dukáty : 1651414
Karma : 2582
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 18/7/2012, 22:06

Android: Áno, písanie ma baví.. a velmi! Wink Ďakujem.. a verím, že sa mi splní, alebo nejaký iný, či? Usmiaty smajlík 2

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Android 18/7/2012, 22:10

Určite áno Usmiaty smajlík 2 a tebe to moc prajem... inak škoda, že tu od teba nemáme viac príbehov, pretože ich píšeš fakt perfektne a to nepreháňam, som len úprimný. Smile Inak dáku fotku alebo dve alebo aj viac sem nedáš? x)

_________________
Just add some from Android
AndroidDual - Android & andylarkin0
Aktuálne robím v MechQuest AndroidDuale:
• The Knife and Spork
• Mantis Shrine
• Advanced Combat Theory
Android
Android
Android User
Android User

Príspevky : 24614
Dukáty : 1651414
Karma : 2582
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 18/7/2012, 22:19

cervenanie No, ďakujem pekně, Android.. a viac príbehov.. no, napísala som už niekolko povídek, ale neviem, či je sem ma dať, alebo nie..

A fotky, noo... mam? Áno? Smejúci sa smajlík 2

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Android 18/7/2012, 22:36

Fotkýýý Smejúci sa smajlík 2 aspoň jednu špeciálne pre Androida Smejúci sa smajlík 2

_________________
Just add some from Android
AndroidDual - Android & andylarkin0
Aktuálne robím v MechQuest AndroidDuale:
• The Knife and Spork
• Mantis Shrine
• Advanced Combat Theory
Android
Android
Android User
Android User

Príspevky : 24614
Dukáty : 1651414
Karma : 2582
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 18/7/2012, 22:38

Smejúci sa smajlík 2 Tak špeciálně.. hmm.. no, dobre teda.. pridám... Very Happy

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 18/7/2012, 23:54

Tak dobre, aby to bolo úplné, tak tedy aj nejaká ta fotodokumentácia nesmí chýbať, či? malovanie Tu je..



Najskôr L'opera de la Bastille, kde sa odohrala najväčšia časť mojho príbehu..

Pařížský deníček, Jak se plní sen B2414ec853_87172264_u

Pařížský deníček, Jak se plní sen 642772a551_87172582_u

Canal Saint-Martin, moc pekná prechádzka to bola..

Pařížský deníček, Jak se plní sen 25f50a1241_87172257_u

Pohlad na Paríž z obchodného domu Printemps...

Pařížský deníček, Jak se plní sen D4485a314b_87172252_u

A pohlad na Paríž z vrcholu MontMartre, od baziliky Sacre-Coeur a priamo bazilika Sacre-Coeur..

Pařížský deníček, Jak se plní sen 787e7c43ca_87172240_u

Pařížský deníček, Jak se plní sen Eff289c4aa_87172233_u

Hmm.. a toto nepoznám.. No

Pařížský deníček, Jak se plní sen E0142e58ba_87172230_u

Centre Pompidou.. (Na tej fotke vyzerá ovel'a lepšie ako v skutočnosti.. čudné)

Pařížský deníček, Jak se plní sen Ccc93bc7c2_87172222_u

Tichá ulička v Paríži..

Pařížský deníček, Jak se plní sen 66873cbd29_87172211_u

Notre-Dame, Louvre a Tuilerijeské zahrady..

Pařížský deníček, Jak se plní sen 87cbfdcd38_87172208_u

Pařížský deníček, Jak se plní sen Dd0957fe7c_87172194_u

Pařížský deníček, Jak se plní sen 677ca6b1af_87172183_u

No a parížské metro.. tiež kapitola sama pre seba..

Pařížský deníček, Jak se plní sen 649ab3ee56_87172171_u

A kto vydržal až sem.. tak.. dôkaz, že som tam naozaj bola..! Prvá fotka je z Tuilerijských zahrad a druhá.. vážení, veď ja som sa dotknula päty Eiffelovky! Usmiaty smajlík 2

Pařížský deníček, Jak se plní sen 5f8c3497a1_87172166_u

Pařížský deníček, Jak se plní sen 209d4b3cf6_87172229_u

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre nucleon 19/7/2012, 00:42

Konečne viem, ako vyzeráš. Smejúci sa smajlík 2 Dobre, dobre, fajnový príbeh, zážitkov máš teda veľa a sen sa splnil, to je pekné a gratulujem. Thumbs Up)

Nech zažívaš takýchto pekných chvíľ ešte veľa. Wink Pekný príbeh, pekné fotky good post

_________________
Pařížský deníček, Jak se plní sen Pivko_10 Pivko mi daj.
nucleon
nucleon
Level 24 | Legenda
Level 24 | Legenda

Príspevky : 30019
Vek : 111
Mesto : Vladivostok
Meno : Ropko
Pařížský deníček, Jak se plní sen Steak_10
Dukáty : 1623907
Karma : 3677
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 19/7/2012, 00:51

Vďaka, Robko.. no.. konečne.. to vieš, musela som byť trocha tajomná, nie? Wink Alespoň chvílu Usmiaty smajlík 2

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre nucleon 19/7/2012, 00:59

Fajnové no... Usmiaty smajlík 2 aj ja by som sa chcel dotknúť Ajfelofky, mohla si mi kúsok z nej doniesť. Huh?!
nucleon
nucleon
Level 24 | Legenda
Level 24 | Legenda

Príspevky : 30019
Vek : 111
Mesto : Vladivostok
Meno : Ropko
Pařížský deníček, Jak se plní sen Steak_10
Dukáty : 1623907
Karma : 3677
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 19/7/2012, 01:05

Doniest? No.. sklamem ťa.. bohužial, ani ja som si nič z nej nepriniesla.. Sad Ale dala by som ti, keby som mala.. (tedy.. možná..) Usmiaty smajlík 2 Ale tak, vieš.. to si to nemohol povedať skôr? Rolling Eyes

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre nucleon 19/7/2012, 01:26

Nj, moja chyba, uznávam... Smejúci sa smajlík 2 Ale nebudeš mi veriť, aj som ti chcel povedať, či by si mi nejak potajomky nedoniesla Ejfelofku Smejúci sa smajlík 2

_________________
Pařížský deníček, Jak se plní sen Pivko_10 Pivko mi daj.
nucleon
nucleon
Level 24 | Legenda
Level 24 | Legenda

Príspevky : 30019
Vek : 111
Mesto : Vladivostok
Meno : Ropko
Pařížský deníček, Jak se plní sen Steak_10
Dukáty : 1623907
Karma : 3677
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 19/7/2012, 11:02

Áno? No, ja ji chcela doniest, ale bola taká trocha väčšie, do tašky by sa nezmestila a v ruke som ju niesť nechcela, no.. Pařížský deníček, Jak se plní sen 34738 Smejúci sa smajlík 2

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Fusion 19/7/2012, 12:03

Veľmi pekný príbeh, Chválim Smiley krásne napísané Smile
Fusion
Fusion
Zabávač
Zabávač

Príspevky : 2580
Mesto : Battleon :: Forum
Meno : Mr.Fusion
Dukáty : 7772596
Karma : 627
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre XezepusMECHA 19/7/2012, 12:11

Potešil som sa, keď som uvidel, že na fórko pribudol príbeh od našej vzácnej spisovateľky. x) Nuž... vytknúť sa nedá nič, príjemné čítanie, fakt pekne a umelecký napísané, opäť spomeniem to, čo niekto spomenl - vidno, že sa tomu venuješ, výsledok stojí za to. Wink Krásne Andělka... good post +karma

_________________
If strength is justice, then is powerlessness a crime? - Lelouch
Pařížský deníček, Jak se plní sen Cigare10
XezepusMECHA
XezepusMECHA
This User Has No Rank

Príspevky : 29994
Vek : 30
Mesto : Gear University
Meno : XeZePuS
Pařížský deníček, Jak se plní sen Ninjutsu_mecha
Dukáty : 2114920
Karma : 3897
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Rybanasuchu 19/7/2012, 12:57

Fusion: Vďaka.. Smile

Xezepus: Vzácnej spisovatelky? Až tak? No, no, no.. Usmiaty smajlík 2 Ale ďakujem za pochvalu! Wink cervenanie

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 5120
Vek : 28
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Dukáty : 290748
Karma : 672
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Synko 19/7/2012, 13:05

Fíha, dobrý príbeh aj fotky, som rád, že si si splnila svoj sen. Smile Chcela by si ešte Paríž niekedy navštíviť?

Mimochodom, kým som povedal toto slovné spojenie "Sacre-Coeur", tak som aj zachrípol xD

_________________
Pařížský deníček, Jak se plní sen Gif319x165e0acf7
Synko
Synko
Level 8 | Dobrodruh
Level 8 | Dobrodruh

Príspevky : 313
Vek : 28
Meno : Slavo
Dukáty : 98129
Karma : 52

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Nikuška 19/7/2012, 13:30

Krásny príbeh Rybka, užila som si to čítanie o to viac, že zajtra ma čaká niečo podobné Pařížský deníček, Jak se plní sen 68968 poď, ideš s nami! Pařížský deníček, Jak se plní sen 90630
Nikuška
Nikuška
Level 16 | Super-prispievateľ
Level 16 | Super-prispievateľ

Príspevky : 6398
Vek : 30
Mesto : Zelený raj na západe Slovenska
Meno : Nikuška
Dukáty : 488965
Karma : 1372
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre mAt3s25 19/7/2012, 13:52

No vidíš... oplatilo sa to sem dať. Wink
mAt3s25
mAt3s25
Level 21 | Epický užívateľ
Level 21 | Epický užívateľ

Príspevky : 17024
Vek : 31
Mesto : Peklo
Meno : Marilyn
Dukáty : 1430008
Karma : 2756
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Spammer 19/7/2012, 14:20

Taktiež musím pochváliť príbeh a aj to, ako je napísaný, pekné Smile Smile Smile Fotky tiež a konečne viem, ako presne vyzeráš! Awww yeaaah!
Spammer
Spammer
Level 23 | Veľmajster
Level 23 | Veľmajster

Príspevky : 25426
Vek : 30
Mesto : Trebišov
Meno : Juraj
Dukáty : 1664064
Karma : 2084
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Gaius Julius Caesar 19/7/2012, 15:03

nucleon napísal:Nj, moja chyba, uznávam... Smejúci sa smajlík 2 Ale nebudeš mi veriť, aj som ti chcel povedať, či by si mi nejak potajomky nedoniesla Ejfelofku Smejúci sa smajlík 2
Wooow ty si kôň xD

K príbehu: Pekný, bezchybný a fotky takisto. Wink

_________________
Pařížský deníček, Jak se plní sen Dice-25637__340 Kocky sú hodené
Gaius Julius Caesar
Gaius Julius Caesar
Level 20 | Rytier Battleonu
Level 20 | Rytier Battleonu

Príspevky : 14471
Mesto : Battleon World
Meno : Gaius Julius
Pařížský deníček, Jak se plní sen Deal_w10
Dukáty : 1121527
Karma : 1474
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Voltaire 19/7/2012, 15:27

Pekný článok, Paríž je nádherné mesto.
Voltaire
Voltaire
Level 8 | Dobrodruh
Level 8 | Dobrodruh

Príspevky : 363
Mesto : Košice
Meno : Richard
Dukáty : 146807
Karma : 55

Návrat hore Goto down

Pařížský deníček, Jak se plní sen Empty Re: Pařížský deníček, Jak se plní sen

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.