Ok, nejdem rušiť, potom si ich prečítam Thumbs Up!

Vek : 29

Odoslať pre mAt3s25 12/7/2016, 19:00

Moja téma - hokejbal | 3 - Stránka 33 Vd20bl Tenisové komentáre z Káblovne 2:
Zhrnutie štvrťfinálových zápasov zo štvrtého hracieho dňa. Pozdravujeme Battleon, je nás tu celá hromada.

Robert Riller - Tibor Sečák 1:2 (2:6, 6:2, 1:6)
Prvý štvrťfinálový zápas proti sebe postavil dvoch vyrovnaných tenisových chlapíkov. Väčším favoritom bol však technickejší Tibor Sečák, ktorý je obávaný hlavne kvôli kvalitnému servisu. Ten sa v prvých minútach zápasu neukazoval, Sečák nedokázal servovať tak, aby Roba prinútil k neskoršej chybe. Prvé podanie začalo pri Robovi, ktorý musel hneď v prvej hre čeliť 4 brejkbalom. Úspešná obrana Robovi získala prvú hru, Sečák nenadviazal na svoje skvelé podanie ani vo svojom prvom geme, ktoré stratil po prvom vyvolanom brejkbale. Zlom v zápase prišiel v treťom geme, ten Robo stratil a Sečák začal podávať tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Do konca prvého setu si svoje podania dôkladne postrážil, súperovi nasúkal prvé esá a Robo prišiel o ďalšie dve hry. V druhom sete sa Robo zaslúžene dostal k ďalšiemu expresnému brejku agresívnou hrou. Brejk si povtrdil čistým podaním, potom sa však Sečák spamätal a vyesoval si zníženie stavu na 2:1. Robo zahral podstatne lepší set, takmer čisto zobral Sečákovi podanie, v ktorom sa dopustil dvoch dvojchýb v rade a v ôsmom, dlhom geme setu využil 9. poskytnutý mečbal, čím vyrovnal stav zápasu. Finálny set už bol o technickej zručnosti, v ktorej viac dominoval Tibor Sečák. Vo svojich podaniach už neurobil ani jednu jedinú chybu, Roba brejkol v prvom a poslednom geme a po jednoznačnom rozhodujúcom sete 1:6 postúpil do finále. Nevadí Robo, dáme pivo.

Martin Richardčík - Akiyo Tashima 0:2 (5:7, 2:6)
Smerom na Tashimu sa hovorilo o prvom skutočnom zápase, v ktorom by mohol prvýkrát stratiť set. Predpkladom bol úplne vyrovnaný zápas, v ktorom sa stretol kompaktný a zodpovedný tenista s japoncom v neskutočnej forme. Jeho forma pretrvávala pochopiteľne aj v tomto zápase, do ktorého vložil svoju hru s predchádzajúcich zápasov. Richardčík bol vlastne prvým hráčom, ktorý dokázal uhrať na Akiyom gem a nielen jeden. Prvý set sa hral na 12 gemov, v tom šiestom dokonca Japonec čelil svojim prvým brejbalom, rovno štyrom, ale nezľakol sa ani jedného z nich a gem si nakoniec ustrážil, pričom v ňom prehrával 40:15. Dva brejkbaly v deviatej hre prvého setu odvrátil aj Richardčík, zlomové bolo kritické podávanie za stavu 5:5, o ktoré Richardčík prišiel. V rozhodujúcom Tashiho podaní si Richardčík vytvoril dva brejkboly, nedokázal využiť ani jeden a Akiyo získal už v 5 set v rade. Prvý set bol v podstate na oboch stranách bezchybný. Dobrý servis oboch hráčov, Tashima ho vyhral najmä kvôli svojej rýchlosti pohybu - to bol zlomový faktor. Lepšie dobehával loptičky, častejšie hral na sieť, čo na Richardčíka fungovalo. Druhý set sa rýchlo prehúpol do stavu 0:3 pre Japonca. Tashima brutálnou hrou zobral Richardčíkové prvé podanie druhého setu, v ďalšom podaní však čelil za stavu 40:0 trom brejkbolom, tie si ale ustrážil. Dlhý šiesty gem nepriniesol brejk v prospech Japonca, ten prišiel neskôr v geme číslo 8, ktorý upravil stav setu na konečných 2:6 a Akiyo sa opäť suverénne dostal do ďalšieho kola.

Tomáš Koltner - Peter Todor 1:2 (6:3, 2:6, 3:6)
Tu máme Tomáša a god mode Todora. Zásadnou otázkou pre Tomáša bolo ešte pred zápasom to, či doň Todor znova nastúpi v neporaziteľnej forme. Tá by však mohla byť pre Tomáša hrateľná, keďže je pre neho dôležitá každá jedna loptička. Tomáš sa nezľakol ani straty hneď prvého podanie a prvý set nakoniec dokázal strhnúť na svoju stranu, keď Todorovi senzačne zobral dve podanie. Senzačne v zmysle.. že podania Todora boli takmer nehrateľné. Tomáš bol ešte postrašený v rozhodujúcom geme možnou stratou podania, brejknutie však nedopustil a prvý set strhol na svoju stranu. Druhý set už neprebiehal tak ideálne. Todor posunul brutalitu svojich podaní ešte o jeden level, pri svojich podaniach nestratil jediný fiftín, Tomáša brejkol dvakrát (jedenkrát čistou hrou) a vyrovnal stav zápasu na 1:1. Druhý set bol v jednoznačnej réžii Todda, ťažil najmä s dobrého podania, silných returnov a presných úderov blízko bejslajnu. Tretí set začal pre Tomáša dobre, čisto vyhral svoje prvé podanie, pričom všetky fiftíny získal z druhého podania vďaka krásnym výmenám. Jedna z nich trvala rekordných 35 úderov! V treťom geme čelil Tomáš hrozivému brejku za stavu 0:40, opäť však ukázal svoju psychickú silu a schopnosť dohrať aj nemožné loptičky a podanie si senzačne ustrážil (ovrátil v ňom 4 možnosti brejku Todda). Za stavu 3:2 pri podaní Todora Tomáš bojoval o brejk, ktorý si nečakane vybojoval po nevýnutených chybách súpera. Ten si brejk zachránil dvoma esami v rade a prudkým druhým servisom. Najdlhší gem zápasu zrejme rozhodol celú hru. Pri podaní Tomáša sa Todd dostal ku 7 brejkbalom, pričom ten posledný, nanešťastie pre Tomáša, premenil. Hra bola dlhá, Tomáš sa z posledných síl snažil ubrániť si svoj set, Todor bol ale úspešnejší. Gem na 3:5 bol plný geniálnych výmen, neskôr Tomáš ľahko stratil ďalšie podanie a Todd si vybojoval vstupenku do ďalšieho kola. Xezepus, gratulujem, perfektný zápas, ťažký súper. Todor dnes opäť božský, svoje podanie zlepšuje od zápasu k zápasu.

Juraj Thoper - Viktor Lanter 2:0 (6:1, 6:1)
Do zápasu sa išlo s očakávaním neočakávaného. Inými slovami, Lanter bol nepoznaný nováčik, ktorý do štvrťfinálového kola predvádzal krásny tenis s minimálnym počtom chýb. Nuž.. vzhľadom na jednoznačný výsledok zápasu.. Aby som povedal na obranu zelenáča.. Viktor hral bezchybný tenis aj teraz, vo význame, že sa dopúšťal minimálneho počtu nevynútených chýb. Jednoznačný výsledok bol dôsledkom perfektnej Thoperovej hry, ktorý bol oproti predošlému zápasu omnoho viac koncentrovaný. V podstate mal jednoznačne lepšie podania, veľmi presné a prudké, 85% fiftínov vyhral z prvého podania, do kurtu mu padalo všetko, čo mu tam padať mohlo. Viktor hral svoj tenis založený na kratších výmenách, ktorým sa prebojoval cez prvé a druhé kolo, takýto štýl hry však Thoperovi len nahrával do karát, vhodne a úspešne predlžoval hry, zakladal výmeny čo najďalej od sieti a v boji pri sieti bol tiež jednoznačne profesionálnejší a prejavoval lepšie reflexy. Za úspechom stáli aj centrimetrové strely mierené na bejslajn, kde už Viktor nemal najmenšiu šancu na odpoveď. Obhajca titulu zahral svoj najlepší tenis na turnaji, ťažko by sa hľadala jedna chyba na jeho hre. Vlastne hej, tu je. Presne ako som vravel.. ten plch musí vždy zo zvyku a úplne bezvýznamne prehrať jedno podanie. To sa mu podarilo hneď na začiatku hry, gratulujem! Aj k postupu, aj k stratenému podaniu.

mAt3s25
mAt3s25

Vek : 31

Odoslať pre mAt3s25 12/7/2016, 19:25

Moja téma - hokejbal | 3 - Stránka 33 Games-tennis-1 Ako vidí semifinále Káblovňa 2:

Tibor Sečák Akiyo Tashima Kurzy: 3.54- 1.52
Očakávania: Ďalšie predčasné finále? Možno.. Akiyo má šťastie na súperov.. teda skôr my diváci máme šťastie, pretože zápasy tohto fenomenálneho chlapíka z Káblovňe sú jednoducho úžasné. Takže v skratke - očakávame zápas vynikajúceho tenisu proti vynikajúcemu tenistovi.

Tibor - možné výhody proti súperovi:
Schopnosť hrať proti top súperom
Úspešné prvé podanie môže súperovi narobiť veľké problémy
Dokonalá hra pri sieti
V prípade potreby "extréme" technických úderov (lob, a iné akrobatické kúsky) dokáže úspešne vyhrať výmenu
Tibor - možné nevýhody proti súperovi:
Často zle umiestňovaný return
Pri odpaloch ďaleko od siete sa môže dopúšťať vynútených chýb
Síce ide o behavého súpera, avšak menej ako jeho súper

Akiyo - možné výhody proti súperovi:
Pretrvávajúca vynikajúca forma
Prenosť úderov v hre (zámerne a úspešne umiestňovaných na baseline)
Mix silného a presného prvého podania
Rýchlosť hráča, behanie za každou loptičkou
Returny s veľkým prehľadom, razanciou a presnosťou
Vyvážený forhend aj bekhend
Rovnako vyvážená je aj hra na celom kurte (pri sieti, mimo siete)
Akyio - možné nevýhody proti súperovi
Menšia šanca výhry fiftínu pri druhom podaní

Peter Todor Juraj Thoper Kurzy: 3.55- 1.51
Očakávania: Po poslednom Toddovom zápase sme sa už všetci naučili, že pri jeho hre môžeme očakávať naozaj úplne všetko. Isto však očakávame stále zapnutý god mode.. či to však bude stačil aj na Thopera, ktorý si vie s takýmito súpermi poradiť.. no, uvidíme. Čaká nás veľkolepé semifinále.