Rybanasuchu: Jádro

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Rybanasuchu za 20/2/2020, 09:34

Dúfam, že som sem tento text ešte nedávala. Smile Keby ano, prepáčte. Dám preč! Ale... spomenula som si na vás, keď som ho pridávala na blog. Smile Prajem príjemne čítanie!

***

Major Neyri měl zrovna klidný den. Nic zvláštního se nedělo a on, jako vždy, jen seděl ve své pracovně na měkké točicí židli a nohy měl položené na stole. Sem tam hodil pohledem po obrazovce počítače, co měl před sebou. Míhaly se tam různé čáry a křivky, kterým rozuměl jen a jen on.
Zrovna se chtěl pustit do zbytku svého oběda, který lákavě ležel na stole před ním, když se rozlétly dveře a do místnosti vstoupil vysoký, černovlasý muž. Neyri se v mžiku postavil, napřímil se a chladně zasalutoval.
„Žádné leháro, majore! Máte práci!“
„Ano. Jistě. Vím. Mám práci…“ opakoval Neyri po muži.
„Nějaké změny?“ zeptal se příchozí.
„Ehm, no… víte…“
„Neyri!“
„Dobře. Ano. Změny jsou. Ale jen malé. Téměř neznatelné.“
„V jádře?“
„Jistě že. Ve vnějším jádře Země.“
„Teplotní?“
„Jaké jiné? Plukovníku!“
„A přesněji?“
„Jádro se zahřálo o 1,02°, pane.“
„Dobrá. To není nic tragického. Ale hlídejte to, Neyri. Nechceme přeci dovést lidstvo k záhubě kvůli naší nepozornosti. To by nebylo dobré! Jádro se zahřívá. Zatím neznatelně, ale zahřívá. A pokud…“
„…pokud vysoká teplota v jádře vyvolá reakci Quidia a Xeronia, ze Země se stane časovaná bomba a všichni zemřou, tak je to,“ skočil Neyri plukovníkovi do řeči a znuděně ho doplnil.
„Správně. A teď už vás nebudu déle zdržovat. Musím dál. Do práce, majore!“ neodpustil si plukovník a zmizel na chodbě.
Neyri se uvolnil a znovu si sedl do své oblíbené točící židle. Využil její příjemné vlastnosti na provedení jednoho kolečka a ještě potom přelétl očima obrazovku, aby se uklidnil, že opravdu žádná větší změna nenastala. Nakonec se opět uvelebil s nohama na stole.
V klidu však dlouho nezůstal. Dveře se totiž po chvíli znovu otevřely. Tentokrát ale pomaleji a ne tak prudce.
„Tohle je nesnesitelné! Nesnesitelné!“ pravil příjemný ženský hlas. Neyri bez toho, aby se obtěžoval otočit, odpověděl: „Jestli máš na mysli to, jak se chová Bëcert, pak ano. Souhlasím.“
„Samozřejmě, že mluvím o Bëcertovi. Kontroluje mě snad každou půlhodinu a pořád mi mluví do práce. Vždycky si najde nějakou chybu, kterou by mi mohl vyčíst. Vždycky! Tohle už dlouho nevydržím!“
Neyri konečně ženě věnoval jeden vlažný pohled: „V tomhle si rozumíme, Kellirová.“
„Alespoň v něčem,“
Kellirová si sedla do kožené pohovky stojící při levé zdi místnosti, opřela se a zavřela oči.
„Zlatý Zack!“ pronesla ještě.
„To tedy,“ vzdechl Neyri a na chvíli se zasnil. Znovu si vybavil ty staré dobré časy, které už ale byly pěknou řádku let pouhou světlou minulostí.
Příjemné ticho však náhle přerušil zvuk počítače. Jeho hlasité vypísknutí projelo místností nečekaně, za to ale s o to větší sílou a energií. Když Neyri upřel svůj ustrašený pohled na obrazovku, viděl už jen nepřetržitě blikající červené světlo. Prudce vstal, stále se ještě držíc hrany stolu. Málem by ji možná i rozdrtil, kdyby měl v prstech trochu více síly. Na pár chvil teď ztuhnul.
„Co se děje?“ zeptala se Kellirová vyděšeně.
„To, co jsem myslel, že se nikdy nestane.“ odsekl Neyri. Popadl zelený telefon, který ležel dlouhé měsíce nedotčen vedle počítače, setřel z něj trochu prachu a s třesoucí se rukou vyťukal číslo.
„Haló? Ano. Tady major Neyri. Dejte mi prosím k telefonu plukovníka Bëcerta. Co? Jak není? Aha. Jo. Dobře. Děkuji.“
„Neyri?“
„Teď ne, Kellirová. Teď ne.“ řekl a vyrazil ze dveří jako neřízená střela. Probíhal úzkými chodbami základny, když musel po schodech, bral je po třech. Když konečně před sebou viděl východ z budovy, ještě zrychlil a vyběhl ven. Vzápětí zahlédl i plukovníka Bëcerta, jak sedí na lavičce vedle malého okrasného rybníku a nepřítomně zírá na jeho hladinu. Neváhal a zamířil přímo k němu.
„Plukovníku? Plukovníku! Můžete jít se mnou? Máme problém!“
Bëcert se okamžitě bez otázek zvedl a následoval Neyriho do jeho pracovny. Zvukový signál se už sice neozýval, ale červené, stále ještě ohnivě zářicí, světlo, bylo nesporným důkazem toho, že se něco děje. Nic víc Neyri říkat nemusel.
„To není možné. Vždyť ještě před chvíli jste mi hlásil teplotní změnu jen o 1,02!“
„Ano, také taková byla. Ale pak se najednou během chvíle zvedla na hraniční teplotu! Nevím jak, nevím proč. Nechápu, co se stalo!“
„Můžeme s tím něco udělat?“
„Udělat? Ne. To vy, pane! Musíte okamžitě evakuovat celou Zemi!“
Bëcert se poškrabal na hlavě: „A jiný způsob není?“
„Není. Dobře víte, že se zemským jádrem zabývám již řadu let. To já jsem objevil ty dva nové prvky, které nám teď dělají problémy. Ještě jsem ale nepřišel na to, jak jádro zchladit a zabránit tak jejich společné reakci.“
„A zkusil byste na to přijít?“
„Zbláznil jste se? Je na to strašně málo času!“
„Kolik přesně?“
„Podle mých výpočtů,“ na minutu se odmlčel. Popadl tužku ležící na stole a ze země sebral jeden ze zmačkaných papírů a něj potom chvilku něco psal, škrtal a přepisoval.
„přibližně dva dny,“ prohlásil nakonec.
„A potom?“
„Pane, časovaná bomba přeci. Výbuch. Konec. Konec všeho…“
O několik málo minut později plukovník Bëcert, stejně jako všichni ostatní ze základny, seděl u velkého obdélníkového stolu. Byl nervózní. Pohrával si s propiskou, kterou, ani sám nevěděl jak, vzal do ruky.
Neyri na tom nebyl o moc lépe. Jeho prsty neustále vyťukávaly jeden a ten samý takt do stolní desky a oči pořád přebíhaly snad po všech koutech místnosti. Nakonec se už neudržel a vyskočil zlostně ze židle: “Tak kde je ten generál! Čas se krátí rychlejš než taje sníh na slunci a on…”
„Už je tady, Neyri.“ ozvalo se za ním, „Měl by ses na chvíli uklidnit, dobře?”
„Jistě, generále.” Neyri padl zpět na svoji židli.
„Jaká je situace?” zeptal se generál. Odsunul kolečkové křeslo v čele stolu, dvakrát přejel rukou přes sedadlo a pomalu usedl. Na stůl odložil modré slepované desky s odznakem základny a potom pohlédl ustaraně na ostatní.
„Generále,“ začal naštvaně Neyri, „vy se opravdu ptáte na vážnost situace? Tak já vám to tedy povím. Víte, jak vyhynuli dinosauři?“
„Samozřejmě,“
„Tak takhle vážná situace nebyla ani tehdy! Země má vybouchnout, generále! Padající meteorit už pro nás dnes není takovou hrozbou. Dokážeme ho zničit. Ale s tímhle se zatím vypořádat neumíme! Neumíme zchladit jádro Země. Pokud se teď ohřeje ještě o 12°, bude to náš konec. A při rychlosti, jakou teď teplota stoupá, bude ten konec velmi brzy. Do jedenácti hodin, nejméně.”
Neyri, zjevně potěšen svou stručnou a jasnou přednáškou o blížícím se konci světa, se škodolibě pousmál a rozhlédl se po přítomných.
„Říkáte jedenáct hodin?” vyhrkl generál.
„Ano, to říkám.”
„A to mám za tenhle krátký čas evakuovat Zemi?”
„Jiná možnost není.” potvrdil generálovo mínění Neyri.
Bëcert se zadíval na majora. Odložil propisku. “Možná,” vstal a začal přešlapovat na místě, “možná, kdyby ses pokusil, Neyri, kdyby ses jen pokusil na něco přijít, možná bychom pak Zemi zachránili.”
„Plukovníku, seděl jsem nad tím hodiny a hodiny od té doby, co jádro vykázalo první teplotní změny. Počítal jsem. Dělal jsem pokusy. Četl jsem knihy a já nevím co všechno ještě, ale nic. Na nic jsem nepřišel.”
„Musí být nějaký způsob. Nějaké řešení přeci existovat musí!”
„Jistě že ano, ale za jedenáct hodin na něj nepřijdu! Kdybych měl jedenáct let, možná, ale takhle ne.”
Bëcert už byl celý rudý rozčílením. Všechno v něm jen vřelo. Proto se nikdo nemohl divit, že ještě jednou vybouchl: “Musíš na něco přijít!”
Neyri se pokoušel zůstávat chladným i přesto, že to stále bylo méně jednoduché.
„Já…”
„No tak, přestaňte už!” vložil se do roztržky generál.
„Tady jde o záchranu Země a tyhle žabomyší spory nám jenom ubírají drahocenný čas!”
Oba hříšníci se na sebe zle podívali a poraženě usedli do židlí.
„Nedá se nic dělat, ale musíme připravit evakuaci. Bëcerte. Máte na starost sestavení teamu. Z každého státu chci mít jednoho člověka, který lidi o všem informuje! Najděte ho.
Neyri. Ať se vám to líbí, nebo ne, vy zkusíte ještě popřemýšlet nad tím jádrem. Třeba vás něco napadne.”
„Ale generále…”
„To je rozkaz! Kellirová, vy…”
„Svuidec.”
„Co?” nechápal generál.
„Svuidec. Neyri, nedělal jsi s ním také nějaké pokusy?”
„To dělal, ale to je všechno. Ten nám tady nepomůže.”
„Já jsem s ním pár věcí zkoušela také. Když dáme správné množství Svuidecu do jádra, měla by se reakcí začít hmota v jádru zchlazovat, nemám pravdu?“
„Máš, ano. Ale doteď neznáme přesné složení jádra. Třeba tam je něco, co všechno pokazí a budeme zase tam, kde jsme teď! Ne-li ještě někde jinde. A to správné množství také nejde dobře odhadnout.”
„Neříkám, že ano,”
Kellirová, nadšená svým náhlým nápadem, vstala a položila ruce Neyrimu na rameno.
„Ty ale víš, o čem mluvím! Ty víš jak na to. S tebou to zvládneme! Zachráníme Zemi.”
„Kellirová, to není dobrý nápad. Opravdu nevíme, co se může stát.”
„Ale víme. Teď už máme tolik poznatků, že to vyjít musí!”
„Ne, Kellirová” stále oponoval Neyri.
„Ale ano. Zkusíte to.” nařídil generál. „Musíme zkusit vše. Bëcerte, udělejte to, co jsem vám řekl! Hledejte team pro evakuaci a evakuaci zatím připravujte. Neyri a Kellirová, vy se jděte zabývat jádrem!”
Oba tedy odešli z místnosti. Neyri ale nebyl vůbec nadšený z generálova nařízení. Věděl velmi dobře, že Svuidec ještě není tak dobře prozkoumaný a všechny jeho vlastnosti nejsou ještě tak dobře známy, aby se s ním mohly dělat takovéhle velké věci. Může se stát úplně cokoli. Nikdo ale jeho námitky nebral vážně.
A proto teď stál ve své laboratoři a zkoušel to, čím se zabýval už snad stokrát. S Kellirovou se ale tak zabrali do práce, že téměř už ani nesledovali nemilosrdný tok času. Už tu byli nejméně dvě hodiny. Ale stále bez výsledku.
„Já jsem říkal, že to nepůjde!” rozčiloval se Neyri, když sbíral další střepy již desáté zkumavky, kterou Kellirová vytáhla, a která se, jak jinak, roztříštila vlivem pokusů na titěrné střípky.
„Nějaké řešení být musí!” odvětila Kellirová a vstala ze země.
„Řešení? Jo, nechat těch hloupostí a věnovat se evakuaci.”
„Ne, já myslím, jiné řešení,” podívala se na skříň stojící v rohu. Vydala se k ní a vytáhla jednu ze tří zbylých zkumavek
„Jaký byl poslední výpočet, Neyri?”
„Co?”
„Poslední, poslední výsledek tvých výpočtů, před chvílí jsi mi ho hlásil.”
„Před chvílí? Mezitím jsem to přepočítával asi pětkrát.”
„Nevadí, ten poslední výpočet, prosím.”
Neyri se s odporem zvedl. Došel ke stolu, prohrabal se hromadou politých a zmačkaných papírů
a jeden z nich důležitě vytáhl. Byl plný čísel, písmenek a vodorovných tlustých čar.
„Tady někde to musí být.” řekl pro sebe a dlouze přejel očima řádky.
„Tohle, to je ono. 5:2″
„5:2? To je bláznovství!” vykřikla naštvaně Kellirová.
„Celá tahle věc je bláznovství. Nebo snad ne?” odpověděl klidně Neyri. Snažil se vypadat nezúčastněně, když se vracel ke sbírání posledních střepů.
„No, dobrá.” pronesla Kellirová. „Když 5:2, tak 5:2.”
Energicky postavila na stůl novou zkumavku. Vlila do ní připravenou tekutinu, která měla podobné složení jako zemské jádro. Poté přidala trochu Svuidecu a čekala, co se bude dít. Chvíli bylo vše při starém, směs nejevila známky změn. Ale potom…
„Neyri!” vykřikla vítězoslavně. „Máme to. Zchlazuje se to! Zchlazuje!”
„Co? Opravdu?“ křikl Neyri. Sebrané střepy opět odhodil na zem a nevěřícně si prohlédl zkumavku a směs v ní.
„Neuvěřitelné. No, tak na co čekáš, jdeme za Bëcertem.”
Vyšli z místnosti a rychlostí blesku zamířili do plukovníkovy pracovny. Bëcert zrovna telefonoval.
„Pane my…” plukovník zvedl ruku na znamení, aby vydrželi ještě chvíli zticha.
„Ano. Dobře. Rozumím,” s prásknutím vrátil sluchátko na své místo.
„Tak, víte jak zachránit Zemi?”
„Možná, ale…” začal Neyri.
„Pokusy nám vyšly, pane. Myslím, že jsme přišli na správné množství, které bude třeba ke zchlazení jádra,“ řekla Kellirová.
„Skvělé, tak na co ještě čekáte?”
„Na svolení, pane.”
„Máte ho,” mávnul rukou Bëcert. V tu chvíli znovu zazvonil telefon. Plukovník ho zvedl a dalším pohybem ruky vykázal Neyriho a Kellirovou ven z místnosti.
„A teď, Kellirová?”
„Co teď? Musíme se dostat k vrtu a začít.”O HODINU POZDĚJ U ZEMSKÉHO VRTU V GRAND CANYONU


„Připravte sondu se směsí,” zavelel Neyri. Několik mužů začalo pobíhat kolem vrtu a strkat nádobky s vyrobenou směsí do připraveného vozítka, které mělo dopravit všech pět nádobek 100km hluboko pod zemský vrt. Potom by se už kyselina měla sama dostat k jádru.
„Můžete sondu vypustit za deset, devět, osm… teď!” sonda vjela do zemského vrtu.
„A teď…” Neyri vytáhl malý laptop a zapl ho, „tady budeme sledovat, jestli to bude mít nějaký účinek.”
Na displeji však bylo stále to samé vysoké číslo. Dokonce bylo ještě vyšší, než naposledy. Červené světlo blikalo jako o závod.
„Co jsem říkal, je to na nic!” vzkřikl Neyri a kamen vedle něj to odnesl, když do něj kopl. Velký šutr odskočil pár metrů pryč a jako na posměch přistál na tom samém boku, na jakém byl na začátku.
„Jdu to říci generálovi,” otočil se Neyri.
„Ne počkej! Čísla! Zmenšují se!” zarazila ho Kellirová. Neyri se tedy zastavil a pomalu se vrátil k laptopu. A opravdu. Čísla na ciferníku se začala měnit. Zmenšovala se, až nakonec opět klesla na přijatelnou teplotu.
„Dokázali jsme to!” Neyri a Kellirová si podali ruce. “Nevěřil jsem tomu, ale dokázali!”
Major si otřel zpocené čelo a hluboce si oddechl. Podíval se na zářící Slunce a s úsměvem na rtech se vrátil, aby laptop zavřel a sbalil.
„Moment,“ pronesl ale, „tohle se mi nelíbí!“
Čísla na digitálním ciferníku se sice zmenšila, ale tím to neskončilo. Naopak. Ve zmenšování pokračovala. Teplota už dávno klesla hluboko pod tu normální.
„S tím jsme nepočítali!” vykřikl Neyri. „Tohle ne, zastav se, zastav se!” začal pěstmi bušit do laptopu. Pak ho vzal a chtěl ho vrhnout pryč. Kellirová mu v tom ale zabránila.
„Tohle nám nepomůže!”
„Ale počkej, tohle není jen tak! Vždyť to může způsobit ztížení jádra, to potom vybočení z oběžné dráhy a…”
Najednou se Neyri zarazil. Stejně jako ostatní. Podíval se na hodinky. Vteřinová ručička běhala pomaleji, než před chvílí. Nakonec se zastavila úplně. Zastavilo se vše. Nikdo o tom přesně nevěděl, ale podvědomě to cítili všichni. Země se přestala otáčet kolem své osy. Přestala i obíhat kolem Slunce. Na planetě a kolem ní se úplně zastavil čas.
Vše bylo vlastně normální a nezměněné, avšak zcela nehybné a bez jakéhokoli viditelného života.

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 4966
Vek : 24
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Money : 246344
Karma : 628
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Gaius Julius Caesar za 20/2/2020, 09:36

Tomuto vravím comeback ako hrom! Výborne. Idem si spraviť kávu Ranný kávopič a hneď sa púšťam do čítania. Nezabudnem ti po prečítaní hodiť nejaký feedback.

_________________
Kocky sú hodené
Gaius Julius Caesar
Gaius Julius Caesar
Level 37 Battleonský pisár
Level 37 Battleonský pisár

Príspevky : 6075
Mesto : Battleon World
Meno : Gaius Julius
Money : 444365
Karma : 955
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre The Sheriff za 20/2/2020, 10:13

Hneď niečo z rána na prečítanie? Wink Prečo nie, idem na to Desert
The Sheriff
The Sheriff
Level 37 Battleonský pisár
Level 37 Battleonský pisár

Príspevky : 6933
Mesto : Western Battleon
Meno : Mr. Sheriff
Money : 438776
Karma : 707
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Gaius Julius Caesar za 20/2/2020, 10:26

Káva je konečne pripravená, môžem si ísť prečítať #Jádro Ranný kávopič 

Rybanasuchu: Jádro Gaius_10

_________________
Kocky sú hodené
Gaius Julius Caesar
Gaius Julius Caesar
Level 37 Battleonský pisár
Level 37 Battleonský pisár

Príspevky : 6075
Mesto : Battleon World
Meno : Gaius Julius
Money : 444365
Karma : 955
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Rybanasuchu za 20/2/2020, 10:29

@Gaius Julius Caesar napísal:Káva je konečne pripravená, môžem si ísť prečítať #Jádro Ranný kávopič 

Rybanasuchu: Jádro Gaius_10

Bez dobré kávy... to nejde!

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 4966
Vek : 24
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Money : 246344
Karma : 628
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Gaius Julius Caesar za 20/2/2020, 11:10

K dobrému čítaniu patrí dobrá káva. Ranný kávopič
Budem sa opakovať, skvelé čítanie. Až mi je ľúto, že ho musím čítať "len" na fóre a nemôžem držať v ruke knihu a užívať si papierovú verziu tvojich diel.

_________________
Kocky sú hodené
Gaius Julius Caesar
Gaius Julius Caesar
Level 37 Battleonský pisár
Level 37 Battleonský pisár

Príspevky : 6075
Mesto : Battleon World
Meno : Gaius Julius
Money : 444365
Karma : 955
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Thoper za 20/2/2020, 11:27

Dobré a napínavé. Páčilo sa mi to Cool Thumbs Up! Ale kde je pokračovanie? Som sa akurát vžil do deja a zrazu to skončilo. Chcem vedieť, či sa nakoniec vymotajú z toho, že ochladili zemské jadro viac, než bolo rozumné
England's Rain

_________________
Words like violence Break the silence Come crashing in Into my little world
Thoper
Thoper
Level 33 Battleonský sprievodca
Level 33 Battleonský sprievodca

Príspevky : 3298
Mesto : Košice
Meno : Juraj
Money : 237361
Karma : 475
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Rybanasuchu za 20/2/2020, 11:29

Bohužial.. Smile Aj toto je len krátka poviedka. Žiadné pokračovanie...

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 4966
Vek : 24
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Money : 246344
Karma : 628
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Blacksmith za 20/2/2020, 11:52

malovanie Tak vitaj na nasom fore znova Smile Aj ked si tu vlastne podstatne dlhsie ako ja Very Happy Idem si precitat tvoju kratku poviedku Smile
Blacksmith
Blacksmith
Level 19 Spisovateľ
Level 19 Spisovateľ

Príspevky : 440
Mesto : Ironworks
Meno : Mike
Money : 46335
Karma : 58
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Darkneus za 20/2/2020, 12:22

len si tú kavú nevylej na PC. Dosť nebezpečná foto Very Happy
Darkneus
Darkneus
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 1830
Vek : 26
Money : 94100
Karma : 286
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Peter Leopold za 20/2/2020, 12:22

Nečítal som už "Jadro" niekde inde? Wink Alebo to bolo niečo podobné? Možno. Som rád, že som mal znova tú česť prečítať si niečo od teba. Rovno ťa vítam späť na fóre, snáď bude takýchto poviedok, kratších i dlhších od teba ešte viac. Wink

_________________
Desert
Peter Leopold
Peter Leopold
Level 35 Battleonský obchodník
Level 35 Battleonský obchodník

Príspevky : 4552
Vek : 26
Mesto : Dallas, TX 1934
Meno : Pietro Leopoldes
Money : 323505
Karma : 1247
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Jakovlev za 20/2/2020, 12:40

RYBANASUCHU smiem sa opytat to ty pises cele toto sama alebo je vas viac kto pracuje na jednom pribehu? Je to putave ale este som neskoncil som len v polovici ale musel som napisat tento komentar som ocareny Smile

_________________
Rybanasuchu: Jádro Ban_flammes_BloodRavens_v2_anime_zpsg1rfs6uy

Všetky naše sny sa môžu splniť, ak máme snahu ich zrealizovať.“
Walt Disney americký filmový režisér a scenárista
ZOSTAN SILNY A VZDY DOSIAHNES SVOJ CIEL
Kto ide za svojim snom dosiahne ho viac ako ty co za nim nejdu
Jakovlev
Jakovlev
PERMABAN

Príspevky : 1453
Meno : Jakub
Rybanasuchu: Jádro Sex-drugs-broccoli
Money : 139297
Karma : 136
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Android za 20/2/2020, 14:29

Ryybanasuchu napísal:„Dokázali jsme to!” Neyri a Kellirová si podali ruce. “Nevěřil jsem tomu, ale dokázali!”
Major si otřel zpocené čelo a hluboce si oddechl. Podíval se na zářící Slunce a s úsměvem na rtech se vrátil, aby laptop zavřel a sbalil.
„Moment,“ pronesl ale, „tohle se mi nelíbí!“
Čísla na digitálním ciferníku se sice zmenšila, ale tím to neskončilo. Naopak. Ve zmenšování pokračovala. Teplota už dávno klesla hluboko pod tu normální.
Keď sa v štyroch riadkov dramaticky zmení celá situácia Heart Eyes icon_biggrin Škoda, že bez pokračovania :(

Rybanasuchu: Jádro Giphy

_________________
Just add some from Android
AndroidDual - Android & andylarkin0
Aktuálne robím v MechQuest AndroidDuale:
• The Knife and Spork
• Mantis Shrine
• Advanced Combat Theory
Android
Android
Android User
Android User

Príspevky : 14370
Money : 855305
Karma : 1847
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre XezepusMECHA za 21/2/2020, 08:25

Skvelé, dávam thumb up Wink Thumbs Up) 

Rybanasuchu: Jádro 38200478b91db2d19a12ecf4672391c9

Kedy bude niečo nové? Kawaii emoticon

_________________
“Look, even if we were enemies in the world you were before,
right now I’m your only ally. Even if the whole world turned
against you, I would continue to be your only ally.”
– Moeka Kiryuu

Rybanasuchu: Jádro 2CC287A0CC6FC8E04D7C453BC57D26F05749E0A2
Rybanasuchu: Jádro Misarunsq2nu3medium
XezepusMECHA
XezepusMECHA
This User Has No Rank

Príspevky : 19805
Vek : 26
Mesto : Gear University
Meno : XeZePuS
Rybanasuchu: Jádro Ninjutsu_mecha Rybanasuchu: Jádro Combat-Droid-54327
Money : 1333497
Karma : 2953
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Spammer za 21/2/2020, 13:31

@Rybanasuchu napísal:Ale... spomenula som si na vás, keď som ho pridávala na blog. 
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Vitaj späť, konečne!
 Bravo!! Bravo!! I love you
Spammer
Spammer
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 12376
Vek : 26
Mesto : Trebišov
Meno : Juraj
Money : 675969
Karma : 1429
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Spammer za 21/2/2020, 13:32

@Jakovlev napísal:RYBANASUCHU smiem sa opytat to ty pises cele toto sama alebo je vas viac kto pracuje na jednom pribehu? Je to putave ale este som neskoncil som len v polovici ale musel som napisat tento komentar som ocareny Smile
Pokiaľ viem, tak všetko píše úplne sama Usmiaty smajlík 2 
Spammer
Spammer
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 12376
Vek : 26
Mesto : Trebišov
Meno : Juraj
Money : 675969
Karma : 1429
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Fusion za 21/2/2020, 14:05

Škoda, že na konci nezaznelo to staré známe: "to be continued.." Usmiaty smajlík 2 

I tak som si čítanie užil, veľmi pútavá a napínavá krátka poviedka Usmiaty smajlík 2
Fusion
Fusion
Zabávač
Zabávač

Príspevky : 2134
Mesto : Battleon :: Forum
Meno : Mr.Fusion
Money : 7711630
Karma : 374
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Fusion za 21/2/2020, 14:13

@Gaius Julius Caesar napísal:Káva je konečne pripravená, môžem si ísť prečítať #Jádro Ranný kávopič 

Rybanasuchu: Jádro Gaius_10
Na zdravie a na dobré čítanie! Usmiaty smajlík 2
Fusion
Fusion
Zabávač
Zabávač

Príspevky : 2134
Mesto : Battleon :: Forum
Meno : Mr.Fusion
Money : 7711630
Karma : 374
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre KickPato za 21/2/2020, 14:39

@Gaius Julius Caesar napísal:Káva je konečne pripravená, môžem si ísť prečítať #Jádro Ranný kávopič 

Rybanasuchu: Jádro Gaius_10
Rybanasuchu: Jádro Hamster

_________________
Tento užívateľ nemá podpis... Čo? ... Tak nič, má...
Spoiler ukrýva: Zoznam mojich hudobných recenzií Rybanasuchu: Jádro 352501
P. Vagner - Hudobné recenzie:
Rybanasuchu: Jádro 2mbjg4
KickPato
KickPato
Level 38 Lovec drakov
Level 38 Lovec drakov

Príspevky : 7958
Mesto : Košice
Meno : Paťo
Money : 562891
Karma : 1180
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre nucleon za 21/2/2020, 14:57

Jeden nepatrný pohyb a.. Ranný kávopič evil

_________________
Rybanasuchu: Jádro Pifkze10 
GIVE ME LIBERTY OR GIVE ME A BEER!
Срать тебе в рот!
Rybanasuchu: Jádro 6gj8d3
nucleon
nucleon
Level 42 Legendárny Battleoňák
Level 42 Legendárny Battleoňák

Príspevky : 20362
Vek : 107
Mesto : Vladivostok
Meno : Ropko
Rybanasuchu: Jádro Steak_10
Money : 894841
Karma : 2733
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre LightBringer za 21/2/2020, 21:04

smoke Idem na cigaretku. Po návrate z nej si to prečítam. Inak nie je možné, že som to už čítal? Názov mi je povedomý. No uvidím sám.

_________________
Miles of miles of English garden stretching past the willow tree..
LightBringer
LightBringer
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 13987
Vek : 25
Mesto : Blava
Meno : Martin Cloreak
Money : 965521
Karma : 2364
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii
<b>Najlepší prispievateľ</b> Najlepší prispievateľ : MAR 2020

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Rybanasuchu za 21/2/2020, 21:35

@Spammer napísal:
@Jakovlev napísal:RYBANASUCHU smiem sa opytat to ty pises cele toto sama alebo je vas viac kto pracuje na jednom pribehu? Je to putave ale este som neskoncil som len v polovici ale musel som napisat tento komentar som ocareny Smile
Pokiaľ viem, tak všetko píše úplne sama Usmiaty smajlík 2 

Tak, tak... sama, sama... Smile

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 4966
Vek : 24
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Money : 246344
Karma : 628
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Rybanasuchu za 21/2/2020, 21:35

@LightBringer napísal:smoke Idem na cigaretku. Po návrate z nej si to prečítam. Inak nie je možné, že som to už čítal? Názov mi je povedomý. No uvidím sám.

Noo... možné to je.. who knows. Uvidíš. Smile

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 4966
Vek : 24
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Money : 246344
Karma : 628
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Spammer za 22/2/2020, 05:25

@LightBringer napísal:smoke Idem na cigaretku. Po návrate z nej si to prečítam. Inak nie je možné, že som to už čítal? Názov mi je povedomý. No uvidím sám.
Ak aj áno, prečítaj znova, oplatí sa zamysleny
Spammer
Spammer
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 12376
Vek : 26
Mesto : Trebišov
Meno : Juraj
Money : 675969
Karma : 1429
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Rybanasuchu za 22/2/2020, 09:45

cervenanie cervenanie Děkuji! Tady pro vás je zkrátka radost psát!

_________________
rybka May the Fish be with you! rybka 
Rybanasuchu
Rybanasuchu
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 4966
Vek : 24
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Money : 246344
Karma : 628
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Rybanasuchu: Jádro Empty Re: Rybanasuchu: Jádro

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.