Arizona Heat (2012)

Strana 1 z 41 1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next

Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Peter Leopold za 7/8/2012, 22:00

Arizona Heat (2012) Trr9
Arizona Heat
Arizona.
Hot country in the southwest of the United States, where two travelers, Martin & Leo spent their 30 days holiday.
... and what was the city? ...Phoenix
American dream can begin...
Po dobrodružnej ceste naprieč Španielskom
a 30 dňovom výlete v Texase prichádza ďalší
príbeh zo zámoria, tento krát z ďalekej, horúcej Arizony.


Júnová sobota, je takmer polnoc. Oddychujem na chate s priateľmi pri pokojnom ohni a jasnej oblohe, z ktorej na nás svieti jasný mesiac obklopený malými hviezdami. Sedím na chladnej tráve a jemný vánok mi naráža do tváre. V ruke mám gitaru a spoločne s priateľmi si spievam Country Roads. Na moment som si zavrel oči a prvýkrát som začal premýšľať o tohtoročnej dovolenke.
Gitara stále hrala, ľudia naokolo si spievali aj a som sa zasníval a predstavil som si, že sa nachádzam v teplom obliatej Arizone a obdivujem všetky úchvatné veci navôkol.
Áno. To bola tá správna krajina pre mňa.

Posledné slová piesne zazneli a struny mojej gitary sa prestali hýbať. Všetci sa vrátili do chaty, odpočinúť si po náročnom dni. Vlastne nie všetci... Dvaja ľudia ostali sedieť pri stále horiacom ohni. Bol som to ja a kamarát. Aj on chcel už ísť s ostatnými, no ešte som ho na chvíľu zdržal. Bolo to kvôli mojej predstave, nad ktorou som premýšľal, pokiaľ struny na mojej gitare ešte hrali.
Vedel som o jeho veľkom sne, Americkom sne. Od malička miloval Ameriku, túžil ju niekedy navštíviť a ja som mu teda navrhol, či by si svoj cestovateľský sen nechcel splniť práve tento rok.
Chvíľu sme sa rozprávali a on s veľkým úsmevom na tvári súhlasil.
Najprv tomu nemohol uveriť, ale hneď po návrate z chaty sme začali vybavovať základné veci ohľadom dovolenky v Spojených Štátoch.

Na začiatku boli na výber tri americké štáty. Tennessee, Kansas a Arizona.
Po dlhšom uvažovaní a rýchlo plynúcemu času sme sa konečne rozhodli...
... Phoenix, Arizona. To je to miesto, kde strávime presne 30 dní.
Pre mňa tretia druhá americká krajina, tretia americká dovolenka, pre kamaráta (Martina) americká premiéra.

7.7.2012, Košice. Všetko je dohodnuté. Odlieta sa večer o 20:45.
Americký sen sa môže začať...

Arizona Heat (2012) Flighto
Na letisko sme prišli o hodinu skôr, keďže Martin bol od rána dosť v strese, ale ja som sa mu nečudoval a akceptoval som mu to. xD Stres mal nakoniec aj svoju obeť. Bol to samozrejme Martin, ktorý si 30 minút pred odletom spomenul, že si doma zabudol pekne pripravenú stravu. Keď mi povedal, čo všetko si pripravil, tak sa mi nedalo nezasmiať (škodoradosť najväčšia radosť xD). Mal tam toho fakt dosť, ale aby som nebol len ten, ktorý sa vysmieva, išiel som mu do bufetu niečo dobré kúpiť. Vlastne... išiel som k bufetu. Bol zatvorený. V tom momente mi prišlo Martina opäť ľúto a ešte viac som sa začal smiať. Mal by som o sebe trocha pouvažovať o_O. Smutne som mu oznámil, že jedlo sa už nedá nikde kúpiť a do odletu ostávalo niečo cez 25 minút. Navrhol som, že potravu a nápoje kúpime už v lietadle, dovtedy som mu dal niečo z mojich drahocenných zásob.

Nástup do lietadla alebo inak povedané, posledné sekundy strávené na slovenskej zemi. Nočné letisko bolo vysvietené a lietadlo pripravené na odlet. Kamarát, rovnako ako ja už pár letov zažil, takže sme sa obaja vyhli stresujúcim situáciám z lietania. Usadili sme (opäť som mal sedadlo pri okne, yes! xD) a čakali sme na odlet. Netrvalo dlho a lietadlo sa zdvihlo zo zeme a jediné, čo sme si v tej chvíli pomysleli bolo, aby sme šťastne doleteli... + ešte prebehli nejaké tie myšlienky ohľadom občerstvenia, pretože sme boli fakt hladní, keďže zásoby jedla, ktoré nám mali vydržať na celý let sme zjedli už na letisku. Nuž, hlad robí svoje.

Okolo desiatej sa kamarát rozhodol ísť pohľadať pani s občerstvením, ja som ostal na svojom mieste. Asi 5 minút po tom, ako odišiel išla pani s jedálnym vozíkom okolo nás a Martin bol stále preč. Rozhodol som sa mu niečo zobrať, popýtal som si pár vecí, no keď došlo k najhoršiemu (k plateniu), zistil som, že mi nechtiac zobral aj moju peňaženku, takže z jedla opäť nič nebolo. Martin sa asi o 10 minút vrátil, tiež s prázdnymi rukami a takisto aj žalúdkom.

Už sme to obaja vzdali a unavení sme išli spať. S dobrou hudbou to išlo oveľa ľahšie a ani sme sa nenazdali a pri prebudení sme cez okienko v lietadle videli to, na čo sme netrpezlivo čakali. Piesočnatá Arizona bolo rovno pod nami a my sme čakali na pristátie na letisku vo Phoenixe. Netrvalo dlho a boli sme v cieli. Phoenix, Arizona - Spojené Štáty Americké.
Pri výstupe z lietadla sa na nás vyrútilo nesmierne Arizonské teplo. Vôbec nám to nevadilo, presne niečo takéto sme očakávali, sme predsa v najhorúcejšom americkom štáte.

Arizona Heat (2012) Housing2
Sladká vôňa Arizonskej púšte. Ostala mi tradícia s Texaského Dallasu a opäť som uprednostnil chatku obklopenú divokou Arizonskou prírodou. Môj spolucestovateľ taktiež nebol proti. Bol som pozitívne prekvapený, chatka aj prostredie boli fakt úžasné, cítil som sa ako pravý Arizončan xP. Chatka bola útulná, dá sa povedať, že aj osamotená. Patrila pod mesto Phoenix, bola niekoľko kilometrov od centra. Vybalil som si veci a v momente som vzal gitaru, sadol som si pred chatku a začal som hrať. Vybavili sa mi spomienky z Texase, kde som zažil niečo podobné. Teraz je tu ale Arizona, nová krajina, nové zážitky.

Phoenix je momentálne najväčšie mesto, aké som kedy v živote navštívil, no v prvý deň som sa do mesta ešte nechystal. Martin si ešte potreboval oddýchnuť, ja som sa poobzeral po okolí a obdivoval všetko, čo ma obklopovalo. Bolo to opäť niečo nové, s čím som sa ešte nestretol a vychutnával som si každý krok po rozpálenej zemi. Nakoniec som po náročnom dni vrátil späť do môjho Arizonského domova, aby som načerpal sily na môj ďalší cieľ - Phoenix.

Arizona Heat (2012) Phoenixcd
Phoenix, hlavné mesto Arizony a šieste najväčšie americké mesto.
Bolo to 9.7, kedy som prvý krát vstúpil do ulíc tohto nádherného, horúceho veľkomesta. Vôbec sme sa nešetrili, vo mesta sme prišli už o ôsmej ráno, naspäť na chatku sme prišli až neskoro večer. Ale nepreskakujme...
Phoenix je naozaj krásne miesto, obrovské teploty pre nás vôbec neboli problém, dokonca dotvárali atmosféru tohto púštneho mesta a niet divu, sme v najteplejšej oblasti v Spojených Štátoch. Vybrať prvú vec, ktorú pôjdeme pozrieť bolo veľmi ťažké, no obaja sme sa zhodli na nejakom fastfoode, keďže sme sa doma ešte nenajedli.

Zvolili sme Kentucky Fried Chicken (KFC) na North 43rd Avenue. Bola to pekná, malá budova s červenou strechou, z ktorej už vonka rozvoniavali grilované dobroty. Usadili sme sa pri stole, ktorý bol najbližšie pri pulte, kde sa predávalo jedlo. Výber bol taký veľký, že by som sa tam najradšej presťahoval a napriek tomu, že nie som veľký fanúšik fastfoodov, vedel by som si tam vybrať veľmi veľa vecí.
Moja voľba padla nakoniec na šťavnaté Kentucky Grilled Chicken, ku ktorým som si dal ešte Colonel's Crispy Strips (kuracie neviem čo, ale boli vynikajúce!). Martinovi padol do oka obrovský KFC Snacker Sandwich...
...vlastne obrovský len do chvíle, kým mu ho nedoniesli na tanier. No ešte predtým, než mu sendvič doniesli spomenul jednu poznámku, na ktorej sme sa neskôr schuti zasmiali. Povedal, že za tú cenu mu ten sendvič musí doniesť najkrajšia predavačka z Phoenixu a musí byť tak veľký, že si ho ešte odloží na cestu. Tešil sa viac, ako mu doniesli. Sendvič nebol nejakej výraznej veľkosti a predavačka nebola tiež nič, čo by ho zaujalo. Na chuť sa nesťažoval, vychutnal si ho, no z KFC vychádzal, chudák, hladný.

Taxíkom sme sa zviezli do centra mesta, kde sme navštívili (obaja po prvý krát v živote) coffee predajňu Starbucks. Je to najväčšia sieť kaviarní na svete, posedenie bolo príjemné, káva, ktorú nám doniesli výborná. A asi bola výborná dosť, keď Martin s úsmevom spomenul, že to aj z tej kávy sa najedol viac ako zo sendviča z KFC. Asi 5 minút nad to, ako dopil kávu vstúpila do kaviarne jedna veľmi atraktívna, odhadujem 20 ročná slečna. Sadla si k stolu a objednala si kávu. Asi po 20 minútovom, veľmi nenápadnom hľadení na ňu sa Martin hrdo postavil a opustil ma zo slovami: „A teraz pozeraj, ako sa pije káva s krásnymi Američankami!“  Prisadol si k jej stolu a objednal ďalšie kafé. Chvíľku ma mrzelo, že som to neurobil ja, ale naozaj iba chvíľu, pretože v momente, ako im káva prišla na stôl vošiel do predajne muž väčšieho vzrastu a prisadol si k ním ku stolu. Ja som sa pre istotu robil, že nič, no Martin bol vo veľmi nepríjemnej situácii. Neviem, čo mu v tom momente prebiehalo v hlave, ale z nešpecifikovaného dôvodu sa postavil, pohľad upriamil na muža, ktorý si prisadol, prstom ukázal na kávu, povedal: „It‘s for you.“  a rýchlejším krokom sa vrátil ku mne xD.
Pýtal som sa ho, prečo neostal, možno to bol len jej kamarát alebo známy, no keď mi popísal, ako škaredo sa na neho ten muž pozrel, tak som to už pochopil a radšej sme urýchlene opustili predajňu xD.
Na túto príhodu zo Starbucks určite nikdy nezabudnem.

Je ďalší deň, no stále ostávame vo Phoenixe. Je to fakt obrovské mesto a za jeden jediný deň sa v ňom toho veľa stihnúť nedá. Ako už býva mojou záľubou, kúpili sme si veľkú mapu mesta a celý deň sme obzerali rôzne kúty mesta. Bolo to unavujúce, chvíľu sme išli na vlastných nohách, na väčšie vzdialenosti sme to skúšali stopom a keď to nebolo úspešné, tak sme zvolili tú najhoršiu možnosť - taxík. Našťastie vodiči vo Phoenixe boli priateľskí a tak sme sa na taxíku zviezli iba jeden krát, ale aj tá jediná jazda „stála za to“. Taxikár bol nepríjemný, uhundraný starý muž s nie príliš vhodným outfitom a aróma, ktorá z neho išla sa ťažko popisuje. Bolo to niečo odporné, s Martinom sme boli na hranici čiastočného rozkladu.
...ale najodpornejšia bola aj tak cena za tých pár kilometrov. Musím povedať, že 20$ som za jednu cestu taxíkom ešte nikdy nezaplatil, ale bol som veľmi rád, že som z neho už vystúpil. Čerstvý vzduch!

Prvé miesto, ktoré sme sa rozhodli navštíviť stálo v centre mesta. Chase Tower alebo inak povedané budova bankového centra, ktorá bola s vyše 100 metrami najvyššou v meste. Žiarivé lúče slnka sa krásne odrážali v obrovskej presklenej budove. Bolo veľmi náročné pozrieť sa na samotný vrchol budovy. Ešte viac ako budova nás zaujalo jedno americké auto, teda skôr jeho ŠPZ. Vedľa malého obrázku palmy bolo napísané 467-CRAP. Vzhľadom na to, ako to auto vyzeralo sa ani nečudujem, že malo takú značku.

Medzi ďalšími miestami, ktoré sme navštívili je City Park of Phoenix, na Central Avenue to bol ďalší mrakodrap zdobený palmami - 3300 Tower (dlhší názov 3300 North Central Avenue), takisto sme sa zastavili pri pár luxusných reštauráciách, ale fakt len zastavili, pretože sme sa necítili natoľko luxusne, aby sme nahliadli dovnútra.

Ďalší deň sme sa každý vybrali svojou cestou. Zviezli sme sa do mesta a potom sme sa rozlúčili a dohodli sme sa, že sa stretneme už na chatke. Nedokázal by som byť v Arizone a nenavštíviť Jobing.com arénu v Glendale,  pre tých, ktorí nevedia - hokejový štadión Arizonského hokejového klubu NHL - Phoenix Coyotes. Nádherná hala, som rád, že som sa na to miesto rozhodol ísť, vážne sa to oplatilo. Jediné čo ma mrzí je, že som sa nedostal dovnútra haly.
Už sa stmievalo a ja som sa vracal naspäť. Ešte pri Jobing.com aréne sa mi stala jedna zábavná situácia, už to bude znieť neuveriteľne, ale je to skutočne tak. Možno mám na tieto veci jednoducho šťastie alebo som sledovaný tajnou americkou organizáciou.

Pristavil sa pri mne chlapík, tipoval som ho na môj vek a začal so mnou diskutovať. Keďže som sa vracal z hokejovej arény, začal sa ma pýtať, či fandím Phoenixu, či chodím na hokej a nespočetné množstvo ďalších otázok. Polhodinka konverzácie ubehla ako nič a ako to už u mňa býva zvykom, na meno som sa spýtal až, keď sme sa lúčili. Pri mojej otázke: „You forgot to tell me your name, I’m Peter.“  mi odpovedal niečo, čomu som sa už musel schuti zasmiať, vtedy som pred ním vyzeral aj dosť hlúpo, no ale uznajte, jeho odpoveď bola: „Oh sorry, glad I met you Peter, I’m George or Juraj, I live in the USA, but I am originally from Slovakia, country in the Europe, when I was born.
A teraz mi prosím napíšte... JE TO LEN NÁHODA ALEBO MÁM NEJAKÚ MOC NA SLOVÁKOV V ZAHRANIČÍ? xD
...potom som mu odpovedal niečo, čo mu vyčarilo úsmev, aj prekvapenie na tvári: „Hej, poznám to miesto.“
Takže plánovaná rozlúčka nakoniec nebola, diskutovali sme ďalšiu polhodinu a ešte aj cestou na chatku, kde ma išiel odprevadiť.
Porozprával mi o tom, ako sa mu žije v USA, dozvedel som sa, že má čisto amerických rodičov, ale slovenské korene, jeho prvý otec bol Slovák.

Nakoniec nám cesta ubehla veľmi rýchlo a všetci traja (ja, Martin a George alebo Juraj) sme boli na chatke. To ale nebolo miesto, kde som sa mojím vzácnym nálezom (Jurajom) rozlúčil...

Arizona Heat (2012) Tucsoncity
Arizončan Juraj bol z toho, že som ho stretol potešený a tak sa rozhodol stráviť jednu noc v našej chatke. Na ďalší deň som mal s Martinom naplánovanú troška dlhšiu cestu do druhého najväčšieho Arizonského mesta - Tucson. Keďže som už tak náhodne stretol Ďuriho, tak som mu navrhol, či by nemal záujem pocestovať s nami. S radosťou súhlasil a aj nám to padlo veľmi vhod, keďže v tom meste už niekoľkokrát bol, takže ho mali aj ako sprievodcu. Len pre informáciu, vo Phoenixe žije už 14 rokov.
Cesta do Tucsonu bola dlhá a vysoké horúčavy ten pocit len predlžovali. Cestou sme sa ale zabávali, Juraja sme sa väčšinou pýtali na jeho americký život a veci s tým spojené.
Po unavujúcej ceste ste konečne zahliadli tabuľu s nápisom Tucson a o chvíľu sme už vystupovali z vlaku. Teplo bolo čoraz intenzívnejšie a my sme sa cítili ako roztápajúce sa nanuky. Keď Juraj povedal, že takéto teploty tam majú 9 mesiacov v roku, trošku ma to schladilo, ale iba trošku.

Tucson je rovnako ako Phoenix krásne mesto, náš americko-slovenský sprievodca nás vôbec nešetril a poukazoval nám rôzne kúty mesta.
Ešte viac ako samotné mesto ma však zaujalo to, čo bolo okolo neho. Som človek, ktorého fascinuje divoká púštna príroda, ten pocit, keď idete v najväčších horúčavách po osamotenej ceste a okolo vás len divoká príroda je fascinujúci.

Cestu okolo mesta som si veľmi užil, väčšinu cesty sme išli do kopca, takže čím ďalej sme mali krajší pohľad na celé mesto. Tie nesmierne horúčavy som v tom momente ani len nevnímal. V Tucsone a na ceste okolo mesta sme strávili asi 7 hodín, neskoro večer sme sa vyčerpaní vrátili do Phoenixu, kde sme Jurajovi poďakovali za sprievod a rozlúčili sa s ním. Dobrodružná cesta skončila, ale mnoho ďalších je ešte len pred nami...

Arizona Heat (2012) Grandcanyono
Na hraničnej tabuly štátu Arizona je napísané: „Arizona. The Grand Canyon State Welcomes You“.
Čo by to bol za americký sen, kebyže sme v Arizone nenavštívili miesto, ktorým sa najviac pýši...
...áno, reč je o slávnom a úžasnom Grand Canyon.

Nachádza sa v centrálnej časti severnej Arizony, v skratke je to najväčší kaňon tvorený Coloradskou riekou. Tento 446 kilometrov dlhý, 29 kilometrov široký a takmer 2 kilometre hlboký prírodný útvar ma už od malička fascinoval a nikdy som nejako neveril, že sa mi ho niekedy v živote podarí navštíviť.
Táto chvíľa prišla a nemusel som na ňu dlho čakať. Po dlhej ceste z Phoenixu nás nakoniec vysadili pri Grand Canyon Village.

Obloha horela teplom, piesok bol vriaci a zásoby tekutín sa nám míňali veľmi rýchlo. Ale ani to nás neodradilo od toho, aby sme si spravili našu najväčšiu Arizonskú cestu...
...cestu okolo Veľkého Kaňona!

Grand Canyon je presný typ časti prírody, ktorá ma neskutočne fascinuje. Cesta bola unavujúca, ale ja som kráčal stále ďalej a ďalej, užíval som si každý krok a každý pohľad na toto nádherné prírodné veľdielo. Po dvoch hodinách cesty som si s Martinom dal asi polhodinovú prestávku. Vedľa seba sme mali jedlo, pitie a pred sebou monumentálny, obrovský kaňon.

Výlet sa skončil. Nohy sme si vôbec necítili, najradšej by sme sa vyzuli z topánok, len to by ich potom cítili už všetci. Boli sme na pokraji vyčerpania, no taký zážitok, akým bol Grand Canyon ostane v našej pamätí do konca života, pre mňa to bol najkrajší výlet, aký som kedy zažil, niečo tak veľkolepé som ešte nevidel, pohľad na túto úžasnú vec by som prial každému.

Po najnáročnejšej túre sme sa vrátili do „rodného“ Phoenixu na chatku.

Arizona Heat (2012) Buckeyetown
Buckeye. 50 tisícové mestečko pár kilometrov juhozápadne od Phoenixu. Do tohto mesta sme sa rozhodli ísť troška zrelaxovať, po niekoľkých veľmi náročných dňoch.
Je to stredne veľké mestečko, žiadne mrakodrapy, bez prehnane veľkej premávky, navôkol bol kľud a vzduch bol čerstvý, konečne sme sa dočkali aj jemného vánku.

Nikam sme sa neponáhľali, pomalým krokom sme prechádzali rôzne časti mesta, všetko tu bolo tak pokojné.

Na 5th South Street sme si urobili menší piknik, keďže okolie bolo prázdne, na relax ako stvorené. No až tak pokojný piknik to zase nebol. Asi po 30 minútach sme pred nami zazreli pomaly kráčajúceho bezdomovca, ktorý nás zrazu spozoroval a vybral sa smerom ku nám. Chvíľu sme netušili, čo si máme myslieť, nie to, čo máme ešte robiť. Ostali sme sedieť a čakali sme, po čo starý pán ku nám prišiel.
Sadol si vedľa nás a s upätým pohľadom na všetko jedlo, čo sme mali rozložené nám začal hovoriť svoje životné historky.
Bolo očividné, že chce za to kúsok chleba alebo aspoň niečo z toho dobrého, čo sme tam mali rozložené. Ja s takýmito vecami problém nemám, starší pán vyzeral slušne, no za to dosť biedne. Vyzeral, že svoje príhody hovoril s chuťou, tak sme ho začali pozornejšie počúvať...

Až sa mi tlačili slzy do očí, keď som počúval, čo všetko prežil. Bol som presvedčení, že nič z toho, čo hovorí nieje vymyslené, tak som sa aj s Martinom do jeho debaty zapojil. Bol výrečný, odpovedal nám na každú našu otázku, musím povedať, že bol veľký zážitok ho počúvať. Už bol pomaly čas odísť, no starý pán neprestával a neprestával hovoriť. Nemali sme na výber, iba ho prerušiť, čo bolo pre nás veľmi ťažké, vyzeralo to, že sme asi jediní, ktorí si ho dokážu vypočuť.
Na prejav úcty sme mu ponúkli všetko, čo sme pri sebe mali. Nebolo to žiadne drahé jedlo, bolo ho dosť, no on si nevedel alebo skôr nemal tú odvahu si vybrať. Cena toho jedla, čo nám tam ostalo bola asi 30$ a uznajte, keď už sme boli ochotní zaplatiť tisíce za dovolenku, prečo neoľutovať 30$ na niekoho, kto žije sám, nemá nikoho, komu by sa mohol vyrozprávať, tak sme ho pri výbere jedla prerušili a s radosťou povedali, nech si nechá všetko.
Neveril a možno aj nechcene odmietal, ale nakoniec sme ho presvedčili, že to myslíme úprimne.

Pre nás to bola maličkosť, pre neho obrovský dar.

Arizona Heat (2012) Aroundarizona
Horúca Arizona...
...pre mňa to je niečo, čo sa nedá spoznať za pár hodín a posledné dni v tejto krajine som sa preto rozhodol venovať ceste okolo Arizony...

Divoká príroda, púšť, tropické teplo - aj takto by sa v skratke dala opísať moja cesta naprieč touto krajinou. S Martinom sme si vybrali 3 dni, ktoré venujeme práve ceste, v ktorej je určený akurát začiatok cesty. Kam pôjdeme, kde sa zastavíme a čo budeme robiť - to sú veci, ktorým sme nechali voľný priebeh, naša cesta sa ako tradične začína spred našej chatky.
Vyrážali sme ráno. Ešte pred cestou som si pred chatkou zahral San Quentin od Johnnyho Casha. Struny sa upokojili, gitara bola uložená na svoje tradičné miesto v chatke a veľká cesta sa začala...

Po zážitku z Texasu sme naše zásoby vody zväčšili oproti plánovanému množstvu a urobili sme dobre, počasie bolo naozaj Arizonské. Vyrazili sme ako najväčší cestovatelia, no po prvých kilometroch sme si už museli dať prestávku pri zatvorenej benzínovej pumpe vedľa cesty xD. Napriek veľkým zásobám sa nám voda míňala rýchlejšie ako sme očakávali, no vrátiť sme sa už nechceli.
Najdobrodružnejší moment cesty okolo Arizony prišiel niekde v okolí Desert Hills, kde sa nám zásoby vody úplne minuli. Navôkol nás nič, kde by sme si mohli doplniť zásoby a slnkom vyčerpaní sme sa vybrali ďalej. Cesta bola únavná, dlhá a kroky krátke.
Záchrana prišla, keď sme zbadali informačnú cieľovú tabuľu s nápisom „Tramonto“. Martin schuti, ale potichu, pretože inak sa mu už ani len nedalo zvolal: „Mesto! Konečne voda...“.

Vybrali sme sa smerom, ktorým tabuľa ukazovala. Hneď sa nám kráčalo lepšie...
...až do momentu, kedy sme zistili, že ideme úplne zlým smerom. Ešte horšie bolo, keď sme zistili, že sme zle odbočili asi pred takmer hodinou. Zničení a unavení sme si museli odpočinúť, no netrvalo to dlho, pretože slnko nám nedovolilo ani len sedieť na jedno mieste a púštny prach roznesený po ceste bol horúci.
S arabským outfitom (tričkami na hlave zamotanými do tvaru turbana) sme museli v ceste pokračovať, až sme konečne dorazili do New River - malého mestečka.
V momente sme išli kúpiť vodu, ľahli sme si pod najbližší strom a konečne schuti sme si povedali dva slová, ktoré nám tak chýbali: „Voda a chládok.“.

V New River sme sa zdržali asi hodinu, nabrali sme nové sily a po náročnej, ale nezabudnuteľnej ceste sme sa vrátili do chatky, kde si sme poriadne odpočinuli.

Mimoriadne náročná cesta, ale to je presne to, čo som očakával a musím povedať, že to bolo dobrodružstvo, ako sa patrí. Posledné dni v Spojených Štátoch Amerických budú pre mňa obzvlášť nezabudnuteľné...

Arizona Heat (2012) Lasthour
Posledná hodina.
Najťažšia časť z celého príbehu...
Písať  o poslednej hodine z tých úžasných 30 dní, ktoré som zažil je veľmi náročné, no pri každej vete, ktorú napíšem sa mi pred očami vybavia spomienky na úžasný americký sen, na ktorý budem veľmi dlho spomínať.
Posledných 60 minút pred odchodom na letisko som nestrávil čakaním alebo posedávaním na jednom mieste, ale tak, ako to chcelo moje Arizonské srdce.

6.7. - 19:45
60 minút do odchodu na letisko
Posledná voľná hodina v Arizone. S Martinom sme sa pobavili, upratali chatku a odovzdali kľúče. V zapätí sme sa ku chatke znova vrátili, tento krát už len ku chatke.

6.7. - 20:05
40 minút do odchodu na letisko
S gitarou som si sadol pred chatku a rozlúčil som sa s ňou rovnako, ako som sa k nej dostal - piesňou. Smutne a zároveň šťastie moje struny na gitare hrali Hurt od JC a ja som popri spievaní so zavretými očami myslel na všetko, čo som tu zažil, na všetky tie spomienky, ktoré sa mi dostali do pamäte a ktoré sa nikdy nevytratia.

6.7. - 20:20
25 minút do odchodu na letisko
Posledná prechádzka v blízkosti chatky, prechádzka miestami, ktoré som za ten mesiac spoznal ako svoje rodné a každý jeden krok mi pripomenul niečo z tejto dovolenky. Cítil som sa šťastný a mal som pocit nekonečnej voľnosti.

6.7. - 20:35
10 minút do odchodu na letisko
Posledných 10 minút som strávil na mojom najobľúbenejšom mieste v Arizonskej púšti. Bolo to asi pol kilometra od chatky, kde bola príroda pokojná, tichá a za tých posledných 10 minút som si zavrel oči a spomenul na najkrajšie chvíle strávené v tejto krajine.

6.7. - 20:45
Odchod na letisko
Odchod späť na letisko, na ktoré som pred mesiacom prišiel bol veľmi ťažký. Odchádzal som ale s veľkými spomienkami, novými skúsenosťami a zážitkami, na ktoré nikdy nezabudnem.
Arizona mi dala všetko, čo som od nej očakával, je to nádherná krajina s nádhernou prírodou, Phoenix je vynikajúce mesto, ľudia v ňom takisto.

Dorazili sme na letisko, nastúpili do lietadla a pohodlne sa usadili...
... lietadlo sa zdvihlo zo zeme Arizony a cez okienko som si posledný krát prezrel miesto, na ktorých som strávil najúžasnejších 30 dní v mojom živote.

Arizona Heat (2012) Flag%20USA
Thank You Arizona
Thank You America
I Will Never Forget...

príbeh bude preložený do angličtiny 30.8.2012
story will be translated to english on 30.8.2012
Peter Leopold
Peter Leopold
Level 35 Battleonský obchodník
Level 35 Battleonský obchodník

Príspevky : 4557
Vek : 26
Mesto : Dallas, TX 1934
Meno : Pietro Leopoldes
Money : 323895
Karma : 1247
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre XezepusMECHA za 7/8/2012, 23:39

Peter Smile neviem, kde mám začať... Som hrdý, že môžem pridať prvý príspevok do tejto témy, vlastne do tejto mega-témy, pre mňa si veľký objav, čo sa fóra týka, obdivujem ťa ako človeka a takisto obdivujem aj tvoje príbehy. Smile Začiatkom tohto mesiaca som mal troška pochybnosti, či ešte môžeš napísať príbeh, ktorý bude lepší ako neprekonateľný 30 Days in Texas. LeopoldSmiley

Výborné Španielsko, dokonalý Texas... ale to nebolo všetko.
Geniálne napísaná, graficky nádherne spracovaná Arizona to proste tromfla a s veľkým prehľadom. Z príbehu ide tá chuť, s ktorou si to písal, tie emócie, ktoré si do toho vložil som preciťoval s tebou, TOTO je príbeh napísaný so srdca! Arizona Heat (2012) 68968


Zábava bola na mieste, opäť som sa s chuti zasmial, osobitne chválim nádherne napísaný úvod, to na tej chate s gitarou bolo neskutočné, ako od naozajstného spisovateľa, máš môj obdiv. Arizona Heat (2012) 658366
Skvelý a pútavý dej, napriek tomu, že si Texas prekonal o vyše 1000 slov ma čítanie bavilo čím ďalej, tým viac a na konci som bol smutný, že je koniec.
Emócie boli opäť na mieste, aj v Arizone sa ukázal tvoj veľký charakter, ten bezdomovec bol opäť úžasný, slzy sa mi tlačili do očí rovnako ako pri Texase...
Vtipné situácie nesklamali, s tým slovákom ma to teda dostalo Smejúci sa smajlík 2 a tie tvoje hlášky fakt stáli za to, tvoj humor mám veľmi rád. Thumbs Up)

Grand Canyon ti závidím a takisto všetko čo si tam zažil. Smile
GRAFICKY DOKONALÉ! malovanie ... opäť sa ukázali tvoje dizajnerské schopnosti, čítalo sa to perfektne, keď to bolo krásne oddelené, logo vynikajúce, nadpisy perfektné, skvelý Texas je s prehľadom prekonaný !!! v)


Pre mňa si veľký človek... Máš 18 rokov a toto bola tvoja tretia Amerika. Je až neuveriteľné, ako si svoj život užívaš, si úžasný, všetko čo robíš je úžasné a v živote ti prajem len to najlepšie. good post

Ďakujem za príbeh, užil som si ho na 100%, hodnotím ho najlepšie, ako ho hodnotiť môžem.
JEDNOZNAČNE NAJLEPŠÍ PRÍBEH V DENNÍKU good post

_________________
“Look, even if we were enemies in the world you were before,
right now I’m your only ally. Even if the whole world turned
against you, I would continue to be your only ally.”
– Moeka Kiryuu

Arizona Heat (2012) 2CC287A0CC6FC8E04D7C453BC57D26F05749E0A2
Arizona Heat (2012) Misarunsq2nu3medium
XezepusMECHA
XezepusMECHA
This User Has No Rank

Príspevky : 19866
Vek : 26
Mesto : Gear University
Meno : XeZePuS
Arizona Heat (2012) Ninjutsu_mecha Arizona Heat (2012) Combat-Droid-54327
Money : 1338006
Karma : 2962
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre FrActraL za 7/8/2012, 23:54

Po prečítaní Arizona Heat som ostal očarený. Bol som hlúpy, keď som ti neveril, že môžeš prekonať svoj 30 Days in Texas, ale tento príbeh je opäť o triedu vyšší, zastúpené sú všetky kategórie (zábava, akcia, umenie, emotívne časti), počas čítania som si predstavoval, že som tam aj ja a cítil som sa dobre. A ty si toto všetko zažil. Chválim Smiley

Nejdem ani vypisovať, čo všetko ti závidím, pretože ti závidim úplne všetko. Smejúci sa smajlík 2 Grafické spracovanie bez komentára -> ABSOLÚTNY TOP... good post

Verím, že karmovacia mánia bude aj v tomto príbehu a držím palce, nech je tých 1,000 príspevkov aj tu. Wink Ďakujem za skoré pridanie príbehu, veľmi som si ho užil. Thumbs Up)

_________________
Arizona Heat (2012) Justice-balance-icon "It’s every man’s business to see justice done."
Sir Arthur Conan Doyle
Predtým, než začneš prispievať, prečítaj si pozorne Pravidla Fóra.
FrActraL
FrActraL
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 8638
Money : 545971
Karma : 1320
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Spammer za 7/8/2012, 23:59

Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Senzačný príbeh od senzačného Peťa Leopolda
Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up) Thumbs Up)
Od začiatku - do konca úplne dokonalé
Spracovanie, humor, grafika, dej, navštívené miesta -> všetko zvládnuté na jednotku, najlepší príbeh na fóre Smile
Dávam ti najväčšiu karmu, ako som kedy na fóre dal! good post


výborný komentár: XezepusMECHA
Spammer
Spammer
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 12386
Vek : 26
Mesto : Trebišov
Meno : Juraj
Money : 676980
Karma : 1430
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Android za 8/8/2012, 01:16

Fascinujúce, ako dokážeš spraviť z nejakej Arizony urobiť krajinu, ktorá vo mne vyvoláva túžbu ju okamžite navštíviť... Píšeš to s takým citom a umením, že to povznášaš na úplne inú úroveň príbehov. Thumbs Up)

Arizona Heat (2012) je viac, ako len obyčajný príbeh, je to veľdielo.

good post Určite najlepší príbeh, to je bez pochýb Chválim Smiley
---
xD Najlepšia hláška z celého príbehu: "Výlet sa skončil. Nohy sme si vôbec necítili, najradšej by sme sa vyzuli z topánok, len to by ich potom cítili už všetci."
---
A tie nadpisy si urobil geniálne, takisto ako aj logo... Wink

_________________
Just add some from Android
AndroidDual - Android & andylarkin0
Aktuálne robím v MechQuest AndroidDuale:
• The Knife and Spork
• Mantis Shrine
• Advanced Combat Theory
Android
Android
Android User
Android User

Príspevky : 14477
Money : 863680
Karma : 1857
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre marko221 za 8/8/2012, 02:35

Fuuuh tak pravdu povediac nečakal som že tu príbeh bude tak skoro Smile ... Si ho písal už v lietadle?? Smile ... Každom prípade klobúk dole pred rýchlasťou akou si sa podelil o zážitky s nami Smile Príbeh je super napísaný a prehladný Smile visno že to písal profík Wink Chudák Martin Very Happy muselo mu riadne zrednúť keď na neho ten chlap pozrel Very Happy ... a ten slovák Very Happy Very Happy tomu sa hovorí šťastie na ludí Very Happy Very Happy Very Happy ...
Ešte raz Super príbeh Smile
No a samozrejme neodpustím si pár otázok na teba Smile
Kolko báb si ťa zastavilo na ulici počas tvojej dovolenky?? Smile
Kolko dní z vašej dovolenky ste museli ostať v chatke pre zlé počasie
Videli ste na vašej tour de púšť aj nejaké zvieratá či iba nejaké kosti ak ste vôbec videli
Kam to bude na další rok?? Smile
Karm up Smile
BTW celkom slušne bolo forum vďaka tebe preťažene Smile

_________________
Arizona Heat (2012) Logo
marko221
marko221
Zabanovaný battleonský párok
Zabanovaný battleonský párok

Príspevky : 4441
Vek : 26
Mesto : Liptovský Mikuláš
Meno : Marko
Money : 359173
Karma : 526

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Dodes za 8/8/2012, 13:03

páni zase raz sa mi to dobre čítalo silný príbeh ktory mal čo do seba , niekedy by som chcel zažiť niečo podobné, ten príbeh s bezdomovcom ma dojal Smile bolo to od vás vážne milé gesto Smile, ani neviem čo dodať, zase raz super príbeh a vino že si si to tam užil

_________________
uživatel opustil fórum

Dodes
Level 37 Battleonský pisár
Level 37 Battleonský pisár

Príspevky : 6260
Mesto : uživatel opustil fórum
Meno : uživatel opustil fórum
Money : 464725
Karma : 467

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre K7BO za 8/8/2012, 13:32

V duchu som si vravel, že bude Arizonský príbeh lepší ako ten Texaský. Smile S radosťou musím povedať, že tvoj doteraz najlepší príbeh bol prekonaný, gratulujem k osobnému rekordu. Arizona Heat (2012) 658366

Opäť skvelé čítaniek, kopa vtipných príhod, krásne gesto, čo sa týka bezdomovca v Buckeye, spracovanie opäť úplne bezchybné, pekné logo & nadpisy, príbeh na najvyššej úrovni a pre mňa špička medzi všetkými príbehmi. Thumbs Up)

xD Pre mňa 7 najlepších hlášok xD
1.
V tom momente mi prišlo Martina opäť ľúto a ešte viac som sa začal smiať.
2.
... ku ktorým som si dal ešte Colonel's Crispy Strips (kuracie neviem čo, ale boli vynikajúce!).
3.
...z nešpecifikovaného dôvodu sa postavil, pohľad upriamil na muža, ktorý si prisadol, prstom ukázal na kávu, povedal: „It‘s for you.“...
4.
...s Martinom sme boli na hranici čiastočného rozkladu.
5.
Vedľa malého obrázku palmy bolo napísané 467-CRAP.
6.
Možno mám na tieto veci jednoducho šťastie alebo som sledovaný tajnou americkou organizáciou.
7.
Nohy sme si vôbec necítili, najradšej by sme sa vyzuli z topánok, len to by ich potom cítili už všetci.

S tým bezdomovcom to bolo krásne. Veľký potlesk pre teba Peťo. Arizona Heat (2012) 658366
---
Príbeh som si veľmi užil, ďakujem. Chválim Smiley

_________________
Hlavný web www.battleon.estranky.cz
Dobrá vec FAQ
Hlavná AQ stránka
TU
Ak chcete rovno hrat kliknite na toto

Zbytočné témy sú pre mna :lock2:
Pekný den vám praje K7BO
K7BO
K7BO
Zakladateľ / Administrátor
Zakladateľ / Administrátor

Príspevky : 11721
Vek : 26
Mesto : Liptovský Mikuláš, Slovensko
Meno : Jakub

It’s you I wanna kiss good night
It’s you I wanna hold real tight
Feeling deep inside my soul
Without you losing all control
Oh, oho, oh, oho, oh, oh
It’s you, hey you!
Money : 569554
Karma : 2346
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre KickPato za 8/8/2012, 21:39

Peťo môj drahý, čo k tebe a k tomu príbehu... Opäť si s obyčajného príbehu urobil pútavý zážitok, ktorý čitateľa vtiahne do deja... Smile

Napriek tomu, že je to takmer 2x dlhšie ako dlhý prábeh -> 30 Days in Texas -> sa mi to čítalo výborne a to vďaka nadpisom, odsekom a vyznačeným slovám, príbeh, ako sa patrí, výborné. Usmiaty smajlík 2

Závidím ti tvoje cestovateľské zážitky, si človek s veľkým srdcom a takýto aj ostaň, je to vzácne a veľmi zriedkavé. Thumbs Up)

Fajn Peter, 10 bodov z 10 Chválim Smiley

_________________
Tento užívateľ nemá podpis... Čo? ... Tak nič, má...
Spoiler ukrýva: Zoznam mojich hudobných recenzií Arizona Heat (2012) 352501
P. Vagner - Hudobné recenzie:
Arizona Heat (2012) 2mbjg4
KickPato
KickPato
Level 38 Lovec drakov
Level 38 Lovec drakov

Príspevky : 7980
Mesto : Košice
Meno : Paťo
Money : 564741
Karma : 1185
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Yulgar za 8/8/2012, 21:53

Joooj Peťo, prečo mi toto robíš. Smile Zase si sem pridal tak dokonalý príbeh a ja ti opäť idem závidieť. Smile No za svoju závisť sa nehanbím, pretože je oprávnená, znova si zažil krásne a veci a podelil si sa o ne s nami. Usmiaty smajlík 2

Grand Canyon musel byť úžasný Arizona Heat (2012) 68968 a všetky mestá tak isto, som ani nevedel, že Phoenix je ešte väčší ako Dallas a tie teploty v Arizone... Shocked no sila! Neo

Super sa mi to čítalo, opäť si to krásne oddelil, tie tabuľky si urobil perfektne, ešte lepšie ako pri Texase... Na to, aký je ten príbeh dlhý sa mi to ani nezdalo a to som zistil, že som ho čítal asi 45 minút... Neutral ... a popri tom som počúval nejaké tie country pesničky, ako Johnny Cash, John Denver a ešte nejaké neznáme, už si ani nepamätám na názvy, proste náhodne z YouTube Very Happy Very Happy Very Happy

Najviac sa mi páčila časť "Around Arizona", tá bola perfektná!!! Ja by som to asi ani neprežil... LeopoldSmiley

A musím citovať najvtipnejšiu časť z celého príbehu Very Happy Very Happy Very Happy
Chvíľku ma mrzelo, že som to neurobil ja, ale naozaj iba chvíľu, pretože v momente, ako im káva prišla na stôl vošiel do predajne muž väčšieho vzrastu a prisadol si k ním ku stolu. Ja som sa pre istotu robil, že nič, no Martin bol vo veľmi nepríjemnej situácii. Neviem, čo mu v tom momente prebiehalo v hlave, ale z nešpecifikovaného dôvodu sa postavil, pohľad upriamil na muža, ktorý si prisadol, prstom ukázal na kávu, povedal: „It‘s for you.“ a rýchlejším krokom sa vrátil ku mne xD.

Skvelé Peťo, skvelé... stále vieš písať príbehy a si strašne ambiciózny a poctivý človek, tá situácia s bezdomovcom ma úplne dostala! Arizona Heat (2012) 658366

Chválim Smiley Veľká pochvala, veľká karma... good post
---
LEOPOLDES RULEZZZ!!! Leo 2

_________________
Arizona Heat (2012) 6398b7e8e24df33b5a87dc982de28764
Yulgar
Yulgar
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 12543
Vek : 25
Mesto : Bratislava
Meno : Martin
Money : 890337
Karma : 1067
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre mAt3s25 za 8/8/2012, 22:11

Peter, Peter... ty si veľký kaňon, teda kanec. Wink

Skvelé veci si ty pozačíval, taký Arizonský trip by som chcel zažiť aj ja, nejdem zbytočne chváliť každú jednu vec v príbehu, pretože všetko je tam super.

Fajnovo si urobil aj tie textíky s obrázkami, ja by som umrel asi, kým by som vôbec nejaký urobil.

Obdivujem ťa ako človeka, si fajn chlap, prajem ti len to najlepšie. Vitaj späť na Slovensku, najbližšie zájdeme na nejaký pohárik, ešte mi porozprávaš nejaké veci. Smile
mAt3s25
mAt3s25
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 10846
Vek : 27
Mesto : Peklo
Meno : Marilyn
Money : 954534
Karma : 2007
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre LightBringer za 8/8/2012, 22:45

GRANDIÓZNY PRÍBEH! Thumbs Up)


Nečakal som až taký majstrovský kúsok, o triedu lepšie ako Texas, tvoje spisovateľské zručnosti sa opäť upgradovali, skvele sa mi to čítalo, spracoval si to prehľadne, jednoducho povedané - presne takto vyzerá príbeh na špičkovej úrovni fuz
---
Síce je toho dosť, ale musím skopírovať časť, pri ktorej sa mi tlačili slzy do očí, tá posledná veta je nádherná! Si veľký človek s obrovským srdcom Peťo! A Martin takisto... Arizona Heat (2012) 68968
Asi po 30 minútach sme pred nami zazreli pomaly kráčajúceho bezdomovca, ktorý nás zrazu spozoroval a vybral sa smerom ku nám. Chvíľu sme netušili, čo si máme myslieť, nie to, čo máme ešte robiť. Ostali sme sedieť a čakali sme, po čo starý pán ku nám prišiel.
Sadol si vedľa nás a s upätým pohľadom na všetko jedlo, čo sme mali rozložené nám začal hovoriť svoje životné historky.
Bolo očividné, že chce za to kúsok chleba alebo aspoň niečo z toho dobrého, čo sme tam mali rozložené. Ja s takýmito vecami problém nemám, starší pán vyzeral slušne, no za to dosť biedne. Vyzeral, že svoje príhody hovoril s chuťou, tak sme ho začali pozornejšie počúvať...

Až sa mi tlačili slzy do očí, keď som počúval, čo všetko prežil. Bol som presvedčení, že nič z toho, čo hovorí nieje vymyslené, tak som sa aj s Martinom do jeho debaty zapojil. Bol výrečný, odpovedal nám na každú našu otázku, musím povedať, že bol veľký zážitok ho počúvať. Už bol pomaly čas odísť, no starý pán neprestával a neprestával hovoriť. Nemali sme na výber, iba ho prerušiť, čo bolo pre nás veľmi ťažké, vyzeralo to, že sme asi jediní, ktorí si ho dokážu vypočuť.
Na prejav úcty sme mu ponúkli všetko, čo sme pri sebe mali. Nebolo to žiadne drahé jedlo, bolo ho dosť, no on si nevedel alebo skôr nemal tú odvahu si vybrať. Cena toho jedla, čo nám tam ostalo bola asi 30$ a uznajte, keď už sme boli ochotní zaplatiť tisíce za dovolenku, prečo neoľutovať 30$ na niekoho, kto žije sám, nemá nikoho, komu by sa mohol vyrozprávať, tak sme ho pri výbere jedla prerušili a s radosťou povedali, nech si nechá všetko.
Neveril a možno aj nechcene odmietal, ale nakoniec sme ho presvedčili, že to myslíme úprimne.

_________________
Miles of miles of English garden stretching past the willow tree..
LightBringer
LightBringer
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 14020
Vek : 25
Mesto : Blava
Meno : Martin Cloreak
Money : 968216
Karma : 2369
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Quadro'Ye za 8/8/2012, 23:01

Prepáč Peťo, ale znova tu budeš musieť čítať to, ako sa rozplývam nad tým, čo si zažil, no nedá mi to sem nenapísať. Smile

V prvom rade by som chcel pochváliť grafickú stránku príbehu, hlavne pekne spravené logo a tie nadpisy fakt nemajú chybu, je to veľmi kvalitné spestrenie článku.
Písal si zrozumiteľne a používal si pekné vety a slová, takže čitateľ sa v tvojom článku nestratil a keď som sa náhodou niekde zamotal, hneď som vďaka prehľadnému spracovaniu vedel, kde som skončil. Thumbs Up)

Na niektorých častiach som sa zasmial, nad niektorými som žasol a závidel som ti, pri niektorých veciach som sa bál o tvoj život a v neposlednom rade pri časti s bezdomovcom som sa cítil úžasne, napriek tomu, že si to práve ty - ten úžasný človek s veľkým srdcom, ktorý vie potešiť iných. Smile

Peťo prajem ti ešte veľa takýchto krásnych výletov, ešte aspoň jeden americký sen, či už Texas, Arizona alebo úplne niečo iné, hlavne nech sa tam máš tak dobre, ako doteraz. Arizona Heat (2012) 658366

Veľké ďakujem za príbeh, čítanie som si maximálne užil. good post

_________________
Jack Sparrow Menej je niekedy viac
Quadro'Ye
Quadro'Ye
Level 33 Battleonský sprievodca
Level 33 Battleonský sprievodca

Príspevky : 3318
Money : 216231
Karma : 390
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Rasky za 9/8/2012, 00:17

Pekne dlhý príbeh, ale veľmi silný. Smile Som myslel, že v polovici prestanem vládať čítať, ale ani som sa nenazdal a bol som už na konci a vravel som si, že by som ho ešte dokázal čítať ďalej, tak dobrý bol. Very Happy Fakt si to super spracoval, presne ako ostatní písali, aj tie obrázky, taký príbeh som tu ešte nevidel a to som ich už prečítal z tohto Denníka dosť, máme tu fakt fajn spisovateľov a myslím, že ty si z nich zrejme najlepší. Smile Fakt super, závidím ti to. Smile
Rasky
Rasky
Level 11 Prispievateľ
Level 11 Prispievateľ

Príspevky : 96
Vek : 26
Mesto : Košice
Meno : Rasťisľaf
Money : 65073
Karma : 15

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Nikuška za 9/8/2012, 15:56

I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you
Peťko Arizona Heat (2012) 68968 ...

... už pri prvých slovách z príbehu, ktoré som prečítala som bola zamilovaná. ♥

Vieš, máš jeden veľký dar, si ten najlepší človek, akého poznám a aj tu je divno, že príbeh si napísal zo srdca, je to naozaj niečo nádherné. I love you

Vychutnávala som si každú jednu časť a keď som sa dostala až na koniec, tak sa mi ani nechcelo veriť, že som prečítala príbeh s takmer 4000 slovami. Smile Arizona sa ti skutočne vydarila, vyber si naozaj skvelé veci, čítalo sa mi to skvele a kebyže sa ma teraz spýtaš na akúkoľvek časť z príbehu, hneď by som ti vedela odpovedať. Arizona Heat (2012) 177318

Snáď jediná vec, ktorá sa mi na tvojom výlete v horúcej Arizone nepáčila je, že som tam nebola s tebou, pretože to by bolo ako z toho najkrajšieho sna. Arizona Heat (2012) 348410
Veľmi pekný príbeh. x)
I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you
Nikuška
Nikuška
Level 36 Strážca Battleonu
Level 36 Strážca Battleonu

Príspevky : 5019
Vek : 26
Mesto : Zelený raj na západe Slovenska
Meno : Nikuška
Money : 342073
Karma : 973
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Fusion za 9/8/2012, 23:01

Výborné, vynikajúce, vydarené, grandiózne, veľkolepé, dokonalé, fantastické, bombové, fenomentálne, ohromujúce...

... a neviem ako ešte mám popísať tvoje dielo (tento príbeh), pretože niečo tak dobré a záživné som už dávno nečítal. good post

Zaujímavý dej, pekné spracovanie a postupnosť, skvelá štylistika, skvelé zážitky, jednoducho to má šmrnc a je v tom všetko, čo tam má byť. Smile

Oplatilo sa mi prečítať tento takmer štyritisícový príbeh, je to fakt niečo, čo nemá na tomto fóre konkurenciu a u teba a tvojich príbehov si obzvlásť cením, že si dáš aj tú námahu spracovať to graficky, to príbeh obohatí a násobne vylepší. Smile

Toto je viac, ako príbeh, toto je už umenie. Chválim Smiley Skvelé Peťo, skvelé! LeopoldSmiley
Fusion
Fusion
Zabávač
Zabávač

Príspevky : 2134
Mesto : Battleon :: Forum
Meno : Mr.Fusion
Money : 7711750
Karma : 374
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre XezepusMECHA za 10/8/2012, 14:12

Peťo, keď už som ti dal ten hlavný komentár, tak by som začal zo svojou prvou otázkou v tejto téme (keďže ma to dosť baví Awww yeaaah!)
---
Je KFC lepší ako McDonald's? :-) a tak celkovo - výber jedla, posedenie, atmosféra a pod. Wink

Síce mi je jasné, že v USA to musí vyzerať inak, ale chcem len tak pre porovnanie, lebo ja som už v KFCčku bol u nás (na západnej časti Slovenska, keďže na Východe ešte nič nieje :/)

_________________
“Look, even if we were enemies in the world you were before,
right now I’m your only ally. Even if the whole world turned
against you, I would continue to be your only ally.”
– Moeka Kiryuu

Arizona Heat (2012) 2CC287A0CC6FC8E04D7C453BC57D26F05749E0A2
Arizona Heat (2012) Misarunsq2nu3medium
XezepusMECHA
XezepusMECHA
This User Has No Rank

Príspevky : 19866
Vek : 26
Mesto : Gear University
Meno : XeZePuS
Arizona Heat (2012) Ninjutsu_mecha Arizona Heat (2012) Combat-Droid-54327
Money : 1338006
Karma : 2962
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Synko za 10/8/2012, 15:32

Tak tomuto sa hovorí príbeh. Smile

Pekné spracovanie, fajn sa to čítalo, keď si to tak fajn spravil, fakt super, nemám slov. Zážitok na celý život. Arizona Heat (2012) 658366

_________________
Arizona Heat (2012) Gif319x165e0acf7
Synko
Synko
Level 17 Príspevkový dobrodruh
Level 17  Príspevkový dobrodruh

Príspevky : 313
Vek : 24
Meno : Slavo
Money : 70249
Karma : 52

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre KickPato za 10/8/2012, 16:23

Jumpers Máš šťavu Peter, užívaš si život naplno, to sa mi páči... pohodak

_________________
Tento užívateľ nemá podpis... Čo? ... Tak nič, má...
Spoiler ukrýva: Zoznam mojich hudobných recenzií Arizona Heat (2012) 352501
P. Vagner - Hudobné recenzie:
Arizona Heat (2012) 2mbjg4
KickPato
KickPato
Level 38 Lovec drakov
Level 38 Lovec drakov

Príspevky : 7980
Mesto : Košice
Meno : Paťo
Money : 564741
Karma : 1185
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre FrActraL za 10/8/2012, 17:22

Práve som sa rozhodol, že...
... si kúpim gitaru
... sa naučím hrať na kúpenej gitare
... pôjdem s priateľmi na chatu
... si budem hrať s priateľmi pri ohne
... sa mi v hlave zrodí geniálny nápad
... si vybavím dovolenku v zahraničí
└ bude v ďalekom zahraničí
└ bude za morom
└ správne, bude to Amerika
... si kúpim drahú letenku
... si vybavím skvelú chatku
... v USA zbalím najkrajšie dievča
└ zoberiem ju na chatku
└ budeme tam veľa, veľa, veľa konverzovať
... navštívim KFC
└ + Starbucks
... budem zažívať životu nebezpečné dobrodružstvá
... napíšem tak dobrý príbeh, ako je tento


Arizona Heat (2012) Likealeo

_________________
Arizona Heat (2012) Justice-balance-icon "It’s every man’s business to see justice done."
Sir Arthur Conan Doyle
Predtým, než začneš prispievať, prečítaj si pozorne Pravidla Fóra.
FrActraL
FrActraL
Moderátor
Moderátor

Príspevky : 8638
Money : 545971
Karma : 1320
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Yulgar za 10/8/2012, 18:08

FrActraL: Najoriginálnejší príspevok za poslednú dobu... xD good post

Mimochodom Peťo bolo v Arizone horúcejšie ako v Texase? Smile

Viem, že je Phoenix väčší ako Dallas, ale pôsobil tak na teba? Ako väčšie mesto, ako bol Dallas alebo si už na mrakodrapové mestá zvyknutý? LeopoldSmiley

_________________
Arizona Heat (2012) 6398b7e8e24df33b5a87dc982de28764
Yulgar
Yulgar
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 12543
Vek : 25
Mesto : Bratislava
Meno : Martin
Money : 890337
Karma : 1067
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Peny za 11/8/2012, 13:22

Prenádherný príbeh Peťko! Arizona Heat (2012) 68968

Vždy, keď prečítam už prvú vetu tvojho príbehu, tak sa do toho tak vžijem, že si po celú tú dobu, čo ho čítam myslím, že som v tom príbehu aj ja. Arizona Heat (2012) 736452 Niekedy ma už naozaj musíš zobrať do zámoria, s tebou by som si to tam určite užila naplno. Arizona Heat (2012) 90630

Som rada, že si vynechal tie veci v príbehu, ktoré ti ľudia tak chválili pri minuloročnom Texase - pekné logo, krátky anglický úvod, nádherné vety na začiatok oddeľovanie jednotlivých častí obrázkovými nadpismi, pekne napísané - pre toto sa mi tvoje príbehy strašne páčia, pretože sa fakt skvele čítajú a každý sa do nich ihneď zamiluje... x) Smejúci sa smajlík 2

Ubytko ste mali naozaj krásne Thumbs Up) , som rada, že sa vám páčilo ešte viac ako v Texase, to už muselo byť niečo. Arizona Heat (2012) 90630 Neviem, kde mám pokračovať, je toho tak veľa, čo by sa tu dalo chváliť, v každej časti je mnoho vecí, ktoré by som chcela opísať, ale to by som opisovala asi až do zajtra. Arizona Heat (2012) 736452 Takže príbeh ako celok prekrásny, bez jediného kazu, najúžasnejšia časť pre mňa bola asi Grand Canyon a najemotívnejšia určite Buckeye Town. Arizona Heat (2012) 169407 Opäť sa v tebe ukázal veľký človek Peťko. king (slovenskú vlajočku ste mu nedali? Arizona Heat (2012) 736452 )

Ešte raz, krásne! Arizona Heat (2012) 68968 Arizona Heat (2012) 68968 Arizona Heat (2012) 68968 už sa musíme po tej nekonečne dlhej dobe dohodnúť na nejakú kofolku, nech si navzájom porozprávame o našich úžasných dovolenkách.+ x)

_________________
Arizona Heat (2012) Ebeqea
Peny
Peny
Level 42 Legendárny Battleoňák
Level 42 Legendárny Battleoňák

Príspevky : 20488
Money : 1067608
Karma : 2560
Frakcia : Užívateľka sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Spammer za 11/8/2012, 15:22

FrActraL: MOC DOBRÉ!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Táto téma je predurčená na úspech. Smile Obrovský počet zhliadnutí už prišiel, teraz jej prajem, nech nezanikne a nech je rovnako ako Texas komentovaná po celý, celunký, celučičký!!!

... ROK! v)
Spammer
Spammer
Level 41 Vládca
Level 41 Vládca

Príspevky : 12386
Vek : 26
Mesto : Trebišov
Meno : Juraj
Money : 676980
Karma : 1430
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Maťo=) za 11/8/2012, 15:47

Čítanie mi zabralo vyše pol hodinu, ale vôbec to neľutujem, prekrásne napísaný príbeh, nechceš byť spisovateľ? Very Happy

Pozažíval si tam fakt skvelé veci, som rád, že si mal tak dobrú dovolenku, ako ja s mojou najväčšou ♥ láskou ♥ I love you

Prajem ti ešte veľa Amerík Peťo.
Arizona Heat (2012) Usa-smiley

_________________
Smile
Maťo=)
Maťo=)
Level 14 Zhovorčivý užívateľ
Level 14 Zhovorčivý užívateľ

Príspevky : 167
Money : 84060
Karma : 18

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre XezepusMECHA za 11/8/2012, 16:11

Arizona Heat (2012) AwesomeSmiley MÁM DVA NOVÉ SNY:
1. Ísť na dovolenku do U.S.A s Peťom
2. Ísť na dovolenku do Kdekoľvek s Maťkou x) (srry Maťo, silno som chcel zohnať miesto aj pre teba, no nešlo to Arizona Heat (2012) I%20lied)

_________________
“Look, even if we were enemies in the world you were before,
right now I’m your only ally. Even if the whole world turned
against you, I would continue to be your only ally.”
– Moeka Kiryuu

Arizona Heat (2012) 2CC287A0CC6FC8E04D7C453BC57D26F05749E0A2
Arizona Heat (2012) Misarunsq2nu3medium
XezepusMECHA
XezepusMECHA
This User Has No Rank

Príspevky : 19866
Vek : 26
Mesto : Gear University
Meno : XeZePuS
Arizona Heat (2012) Ninjutsu_mecha Arizona Heat (2012) Combat-Droid-54327
Money : 1338006
Karma : 2962
Frakcia : Užívateľ sa nenachádza v žiadnej frakcii

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Arizona Heat (2012) Empty Re: Arizona Heat (2012)

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 41 1, 2, 3 ... 21 ... 41  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.